024 Złoty gol

Opis_odc

W Polsce wybuchła epidemia grypy, która dotyka także polskich piłkarzy. Sąsiedzi podejrzewają, że to Edzio roznosi zarazki. U Kiepskich obcięto telewizję przez niepłacenie rachunków. Chwilę później Ferdek dowiaduje się, że Walduś został przyjęty do Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Odc24

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Paweł Kudzia, Piotr Kudzia, Grzegorz Pawelczyk
Premiera telewizyjna: 29.01.2000

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Zbigniew Lesień jako trener
Ryszard Szołtysik jako dziennikarz

O_odcinku

“Odcinek dobry ale zgadzam się, że czegoś zabrakło. Pomysł i fabuła ok. Ale mam wrażenie, że wszystko strasznie skompresowane. Odcinek jest jednym z najkrótszych w historii serialu – trwa chyba 20 minut i kilka(naście) sekund. A wydarzeń w sumie dużo. I oglądając go mam takie wrażenie, że wszystko dzieje się za szybko.
Niemniej jednak były dobre teksty, m. in. wypowiedzi Edzia (a najlepsza to “Bo teraz jest w modzie widzieć kibola na głodzie”) czy rozmowa z tym trenerem (“Na pięćset honor mi nie pozwala… Pięćset dwadzieścia!”).
Lekko wkurzająca była scena z tym zasadzeniem piłką kopa Edziowi i tą ich radością oraz wydzieranie się jak słuchali w radiu meczu. 7/10″
~paździoch91

“8/10. Fajny odcinek, ale bez szaleństw. Podobała mi się ostatnia scena, w której Ferdek pokazuje Edziowi czerwoną kartkę.”
~Lędzic

“Odcinek bardzo dobry D NAjlepszy tekst to: “Coś pan zwariował, takiego zawodnika za 500 zł? Waldusiu honor mi nie pozwala. 520” Padłem  Podobała mi się ta radość z karnego Waldusia i świetnie dopasowana muzyczka D Na plus także całą rozmowa z trenerem D To co mi się nie podobało to zakatarzona Halinka – wyglądała obrzydliwie 8-) Zakończenie dość śmieszne. Jejku jak ja lubie odcinki, które kończą sie krzykiem Ferdka “Nieeee”   Ogólnie odcinek extra, ale jakby trochę przykrótki i czegoś mi w nim brakowało ;)

8/10  9/10″
~gafik3

Teks

“Nie ma lepszego od Waldemara Kiepskiego!”
~Ferdek, Boczek i Paździoch

“A nie płacą barany, odbiór będzie skasowany!”
~Edzio

“Eksponat muzealny z syna robisz?”
~Halina