266 Ferdynand K.

Opis_odc

Ferdynand Kiepski zostaje oskarżony. Problem w tym, że sam oskarżony nie wie dlaczego czeka go proces, którego czas i miejsce są ściśle tajne. Kiepski zostaje skrytykowany przez sąsiadów i próbuje oczyścić się z zarzutów.

ferdk

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Robert Lewandowski
Premiera telewizyjna: 3.10.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Monika Włodarczyk jako redaktorka
Piotr Zelt jako postać I
Dariusz Juzyszyn jako postać II
Piotr Machalica jako nadprokurator Gnat
Mariusz Jakus jako policjant

oodc

“Ten odcinek to ewidentny pojazd po PiS-ie. Może dla zagorzałych przeciwników tej partii byłby świetny, dla mnie był taki sobie. Nie podobało mi się to, że cały czas nie było wiadomo o co chodzi, że adwokat i prokurator pojawili się znikąd jak Ferdek zaczął ich potrzebować. Naprawdę śmieszna była tylko scena z procesem jak wszyscy (nawet obrońca Ferdka) jeździli po nim.
Minus tradycyjnie za kolorki, śmiechy i inne techniczne nowinki, które wprowadzono z 6. sezonem i w 7. sezonie były kontynuowane (te dwa sezony pod względem scenografii i rozwiązań technicznych różnią się niewiele). 5/10″
~paździoch91

“Bardzo dobrze zrobiony odcinek; własna interpretacja “Procesu” Kafki wykonana przez ‘Kiepskich’ jest naprawdę świetna, już nie mówię i nie komentuję ukrytych morałów tego odcinka. A te sytuacje absurdalne i niewytłumaczalne w tym odcinku, nabierają w tym kontekście fabuły świetnego efektu. Sam proces był świetny i abstrakcyjna końcówka równie ciekawa. Chyba jeden z najlepszych odcinków tego, niezbyt lubianego przeze mnie sezonu.

10/10″
~dul.

“Odcinek bardzo dobry tylko za dużo polityki ale było się z czego pośmiać.Podobała mi się scena jak Paździoch z Heleną przy kiblu stali a Ferdek uciekał a Marian ,,stój przestępco,,.Końcowa scena genialna 10/10.″
~polska244

Teks

“Jako adwokat mogę powiedzieć, że zachowanie mojego klienta jest rzeczywiście skandaliczne i karygodne.″
~adwokat Ferdynanda

“Jacy oni? Co, znowu się schlałeś?″
~Halina

“Stój, przestępco!″
~Paździoch