273 Papierowy motyl

Opis_odc

Marian Paździoch zakłada firmę. Jego współpracownikiem zostaje Ferdynand Kiepski. Kłopot w tym, że sąsiedzi jeszcze sami nie wiedzą czym będzie zajmować się ich firma, którą nazwali “Papierowy motyl”. Siedziba nowo powstałej spółki znajduje się w piwnicy kamienicy, w której mieszkają Paździoch i Kiepski.

273

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 21.11.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek

O_odcinku

“Świetny. Bardzo klimatyczny, pomysł na odcinek dość prosty, ale racja – było mnóstwo, naprawdę mnóstwo tekstów, z których można się pośmiać.
Nie wiem dlaczego, ale jakoś szczególnie w tym odcinku rozwalił mnie tekst Paździocha: “No i jak panie Ferdku, zastanowiłeś się pan?” Tak po prawdzie, to nie mam pojęcia, co w tym jest śmiesznego.
Fajny odcinek, choć nazwa firmy taka przeciętna.”
~Casa

“Odcinek ciekawy. Lubię, gdy Ferdas zakłada jakieś przedsięwzięcie. Podobała mi się rozmowa kwalifikacyjna, oraz telefoniczna z Boczkiem, sytuacja pod kiblem i w ogóle całokształt odcinka. Nie za bardzo spodobał mi się koniec. Moja ocena to 8/10.”
~karolik1998

“Dobry odcinek. Na plus Paździoch wręczający Ferdkowi papier toaletowy, rozmowa przy wódce i Paździoch w stroju detektywa, wizja gabinetu firmy Paździocha i Ferdka, Boczek sprzątający piwnicę za posadę w firmie, rozmowa w sypialni i rozmowa kwalifikacyjna. Na minus sporo nudów i końcówka. 7/10”
~Pollen99Max

Teks

“Jest taka sprawa – szeroka dupa, wąska ława.”
~Paździoch i Ferdek

“A tam gdzie te ziemniaki to co będzie, San Francisco?”
~Ferdek

“No pogonić grubasa i szlus!”
~Ferdek