352 Sylwester marzeń

Opis_odc

Halina postanawia kupić bardzo drogie bilety na przebierany bal sylwestrowy w „Rusałce”, tak jak inni sąsiedzi. Oczywiście przeciwnego zdania jest Ferdek, który zamierza spędzić Sylwestra w domu, przed telewizorem. Halinka zmusza Ferdka do udziału w zabawie, gdyż grozi mu rozwodem…

352

O_odcinku

„Muszę przyznać, że obecnie moja opinia na temat tego odcinka się zmieniła. Przy obecnych odcinkach z Jolaśką, te sprzed dwóch lat mają przynajmniej tę zaletę, że jest dużo Boczka i Paździocha. W tym odcinku sceny z Boczkiem, niegdyś uważane za słabe, obecnie zostały przeze mnie docenione (zwłaszcza ta z pierogami) i to nie za wulgarnego Ferdka ale za Boczka.
Na plus więc sceny z Boczkiem i scena, w której Helena mówiła o stroju dla Mariana. A reszta nudna… Ale i tak podnoszę ocenę do 4/10.”
~paździoch91

„Odcinek dobry. Na plus na pewno Boczek (wyżarcie pierogów, zjedzenie kanapki i jedzenie ośmiornicy od wszystkich), Helena, która wypowiadała się o stroju Mariana, Paździoch pajacujący w Rusałce oraz zakończenie (miła atmosfera). Na minus Halinka i te jej przebranie za wróżkę, scena w Rusałce (Mimo, że zdarzały się fajne sytuacje to ogólnie była nudna). 6/10”
~MarcinKiepski

„Nawet niezły odcinek , ale do świetnych Yoki go nie zaliczę … Chyba najlepszy z 12 sezonu , który okazał się klapą …

Najlepsze sceny (inaczej plusy)

Boczek i akcja z pierogami
Scena w parku , teksty Badury
Kolejna akcja : Boczek i kanapka
Paździochowie na korytarzu , teksty Paździochowej
Ostatnia scena , życzenia Ferdka

Najgorsze sceny(inaczej minusy)

Sceny w ”Rusałce” – najgorszy element tego odcinka ! Nuda i jeszcze raz nuda … Jedynie Paździoch , Boczek i Edzio trzymali klasę , Ilczuk – bez komentarza …
Podśpiewywanie Halinki , jej strój …
Przymierzanie strojów przez Ferdka …

Mimo przewagi plusów , ocena będzie taka : 6,5/10″
~Ferdek K

Teks

„Panie Ferdku więcej omasty se pan weź, więcej, bo z omastą lepsze jest.”
~Boczek

„Panie, ciasto twarde, niewyrobienie, zakalczywe normalnie.”
~Boczek

„Wyglądasz jak stary transwestyta na jasełkach w zakładzie karnym”
~Helena

„Ku*** mać, gdzie jest ośmiornica?”
~Boczek