500 spotkań z Kiepskimi

Już pod koniec października 2016r. telewizja Polsat wyemituje jubileuszowy, 500. odcinek “Świata według Kiepskich” pt. Dzień ojca. Jest to nie byle jakie osiągnięcie, bowiem ŚWK jest sitcomem o największej ilości odcinków na świecie i to już od ponad 2 lat.

Wszystko zaczęło się 16 marca 1999 roku, kiedy to wyemitowano pierwszy odcinek serialu pt. Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik!. Od tego czasu wiele się zmieniło: nie ma już z nami Krystyny Feldman wcielającej się w rolę Babki, Kazimierza Ostrowicza czyli Boryska, a także Bohdana Smolenia, którzy z powodu złego stanu zdrowia musiał zrezygnować z gry w serialu w ubiegłym roku. Jedyne co się nie zmieniło przez 500 odcinków to Ferdek siedzący w swoim zielonym fotelu przed telewizorem.

28 lipca zakończyły się zdjęcia do 24. sezonu “Kiepskich”, wtedy też ekipa uczciła nagranie 500. odcinków okolicznościowym tortem. Warto też wspomnieć, że w jubileuszowym odcinku gościnnie wystąpią Tomasz i Dorota Kurzewscy, którzy są założycielami ATM Grupy – firmy, która od samego początku produkuje “Kiepskich”.

Poniżej kilka zdjęć zarówno z jubileuszu, jak i z planu kolejnej serii:

fot. ATM Grupa, AKPA

tort500
okolicznościowy tort

500odcinek
od lewej: Lech Dyblik, Marzena Kipiel-Sztuka, Andrzej Grabowski, Dariusz Gnatowski, Renata Pałys, Ryszard Kotys

odcinek500
scenarzyści: Katarzyna i Aleksander Sobiszewscy oraz reżyser Patrick Yoka

24s
w pierwszym odcinku nowej serii wystąpi Zbigniew Wodecki

s24
w 24. sezonie po raz kolejny zobaczymy grupę Cheerleaders Wrocław

sezon24
Marzena Kipiel-Sztuka i Barbara Mularczyk w trakcie zdjęć do kolejnego odcinka