504 Kolędniki

Opis_odc

Prezes Kozłowski wpada na nowy pomysł. Proponuje Ferdkowi, aby zorganizował osiedlową grupę kolędników w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Kiepski zgadza się podjąć tego zadania i rozpoczyna jego realizację. Napotyka jednak na pewne problemy. W efekcie nie wszystko wygląda tak jak powinno…

koledniki

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 23.11.2016

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Lech Dyblik jako Badura
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Jerzy Cnota [*] jako Kopciński
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Jan Jankowski jako młody Ferdek
Urszula Dębska jako młoda Halina
Marek Pyś jako Stasiek
Jerzy Mularczyk jako mężczyzna I
Juliusz Rodziewicz jako mężczyzna II i Turoń
Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska jako dziewczyna I
Katarzyna Galica jako dziewczyna II
Rafał Kwietniewski jako diabeł
Paweł Okoński jako Herod
Michał Koterski jako Śmierć

oodc

“Odcinek jak zwykle ratował Boczek – jego gra aktorska i kolęda to w tym sezonie najlepszy występ. Po raz kolejny brak Pupcińskich również na plus. W sumie nie było ich w trzech odcinkach. Kozłowski nie był dla mnie aż tak neutralny. Prawda, że nie był zbyt zabawny, ale sympatycznie się na to patrzyło. Racją jest natomiast to, że Paździocha za mało. Tekst o Kuroniu… Toruniu… Turoniu wymiatał.
Też tak sądzę, że powinni obramować pana Cnotę.
Ocena: 7/10.”
~kacrudy

“Sezon zakończył się bardzo udanym odcinkiem. Dużo Boczka, brak Pupcińskich, prezentacja w piwnicy, kolędnicy w kamienicy oraz sceny w salonie – najpierw z Kozłowskim, a następnie z kolędnikami, która wyszła lepiej, niż wątek z młodymi Halinką i Ferdkiem. Epizod został zrealizowany w nieco innej konwencji, w porównaniu do poprzednich o tej tematyce – nie było tym razem scen przy stole i choince.

Bardzo dobrze, jak na scenariusz napisany przez samych Sobiszewskich. Yoka nie popełnił w tym sezonie żadnego odcinka samodzielnie, co może wynikać z faktu, że współtworzył scenariusze do najnowszego sezonu Rodzinki.pl. Odcinek zasługuje na ocenę 7/10.”
~Cyfrowy

“Średni odcinek ze wskazaniem na słaby. To znaczy sam pomysł z kolędnikami dobry, zawiodło wykonanie. Za dużo moim zdaniem wprowadzenia i gadania o niczym, a za mało samych przygotowań kolędników. Na minus obżarstwo Halinki i żenująca retrospekcja. Kozłowski neutralnie, choć jego występ trochę się dłużył. Na plus na pewno Boczek, choć nie wykorzystano go w dostatecznym stopniu. Generalnie ja dałbym scenę z Kozłowskim na początku odcinka i dużo krótszą, a większość odcinka poświęcił na przygotowania tej całej szopki z dużo większym udziałem Boczka i Paździocha. 3/10”
~Ferdas20

Teks

“Proszę pana, ja panu mogę dać kopa w dupę. Król zasrany.”
~Ferdek do Boczka

“A nie było poniżej twojej godności spać uchlanym na ławce w parku?”
~Halina

“To jest właśnie Kuroń… yyy nie Toruń! Turoń!”
~Ferdek