Kiepski w życiu przestępczym

Ferdynand Kiepski to człowiek o barwnym życiorysie. Miał wiele pomysłów na zarobek, odwiedził wiele miejsc pracy i wiele razy siedział… w więzieniu. Choć Kiepski nie jest kryminalistą, to jednak niechlubnie udało mu się zwiedzić to miejsce. W jaki sposób?

Najlepszym przykładem jest odcinek “Polowanie na Szczura”, gdzie Kiepskiemu przyszedł do głowy kolejny pomysł na zarobek. Podał się za Szczura, własnego sobowtóra będącego groźnym przestępcą. Został aresztowany i zamknięty w więzieniu do czasu, aż Halina rozpoznała wśród dwóch osadzonych swojego męża.

Natomiast w odcinku “Edzio ośmiornica” Ferdek razem z Boczkiem i Paździochem trafia do więzienia za niepłacenie rachunków. Po niedługim czasie trafia tam także Edzio, który wcześniej czerpał radość z nieszczęścia sąsiadów.

Jeśli chodzi zaś o “Poza prawem”, to Kiepski trafił do więzienia za picie alkoholu w miejscu publicznym oraz… wypróżnianie się w parku. Halinę usatysfakcjonował fakt, że pobyt Ferdka w areszcie wpłynie dobrze na ich budżet. Kiepski w więzieniu został zamknięty razem z Paździochem oraz Badurą, zatem miał z kim się kłócić o… toaletę.

W odcinku “Motywator” pewnej nocy niespodziewanie do Kiepskich zapukała policja. Ferdek został zaaresztowany za wybicie szyby w sklepie “U Stasia”. Halina dowiaduje się, że prawdziwym sprawcą jest prezes Kozłowski. W zamian za przyznanie się Kiepskiego do popełnienia tego czynu, Halina chce, aby Kozłowski znalazł mężowi pracę.