Pięćdziesiąt twarzy Dracza

 

dracz

Jakiejkolwiek roli by nie dostał Krzysztof Dracz zawsze potrafi sprostać zadaniu. Jego wielowymiarowy talent  już nie raz rozbłysł w serialu Świat Według Kiepskich.  Potrafi doskonale zagrać nawiedzonego głupka (“Głupi Piotruś”) , albo gorącego tancerza -geja

(Brus “Kochaj albo tańcz”). Gama jego umiejętności  aktorskich jest bardzo szeroka. Jako Brus  zachwyca , emanuje wręcz jakąś homoseksualną aurą, patrząc na niego ma się wrażenie,  że faktycznie jest “kobietą uwięzioną w ciele mężczyzny” . Na dodatek robi to szalenie zabawnie.

dracz2dracz3

 

W Głupim Piotrusiu jest  niezwyczajnie głupi, postrzelony, wmawiając innym, że piastuje stanowisko księdza czy  producenta programów  przechodzi sam siebie tańcując na ulicy bądź odwiedzając Paździochów ubrany w sutannę.

dracz4dracz5

 

Dracz w Kiepskich zagrał  min. Zorro, adwokata,  gorącego Hiszpana Rodrigeza, posła, Salomona Babę……każda z tych kreacji jest wyjątkowa i niepowtarzalna, a Dracz jako aktor charakterystyczny potrafi  w zależności od potrzeb odcinka przyoblec jedną ze swych licznych , aktorskich masek.

 

draczdracz2dracz3dracz4dracz5

Dracz potrafi być zabawny , wzruszający, odpychający- wszystko to,  dla naszej sympatii i uciechy.

Jak sam stwierdził w jednym z wywiadów “…kiedy się gra dobrze i chwyta widza za serce czy umysł, publiczność bije brawo (…) ”

Panu Krzysztofowi życzę zatem jeszcze wielu genialnych epizodów w serialu “Świat według Kiepskich”, a  nam – “kiepskim” widzom wielu miłych chwil spędzonych przed telewizorem.