PODSUMOWANIE 3 SEZONU

s3

http://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/osezonie.jpg

3. sezon „Świata według Kiepskich” składał się z 17. odcinków (155-171), które emitowane były od marca do czerwca 2004 roku. Ostatni odcinek – „Układ” miał swoją premierę telewizyjną razem z odcinkami kolejnego sezonu, a więc jesienią 2004 r.  W tej serii w mieszkaniu Kiepskich odbył się szczyt G8, Marian Paździoch świętował przejście na emeryturę, a innym razem mężczyzn z kamienicy porwało UFO. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu po kilkumiesięcznej przerwie do serialu wrócił Bartosz Żukowski.

W każdym z 17. odcinków serii wystąpili:

– Andrzej Grabowski jako Ferdek
– Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
– Ryszard Kotys jako Paździoch

http://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/opinie.jpg

„Świetny sezon, w którym tylko jeden odcinek oceniłem mnie niż 8/10, a mowa tutaj o odcinku „Nieznośna lekkość bytu”, który oceniłem 6/10. Dużym plusem jest świetna gra Gnatowskiego oraz postać samego Boczka. Powrót Waldka dużo nie zmienił, a to, że sezon jest dużo lepszy od poprzedniego to zasługa innych elementów. Z całą odpowiedzialnością mogę rzecz, że 3 sezon dorównuje sezonowi 1, który miał minimalnie lepszą średnią. Chociaż tutaj było znacznie mnie odcinków to były one naprawdę na wysokim poziomie ;)
~gafik3

Sezon lepszy od poprzedniego, ale słabszy od następnego. Jest kilka bardzo dobrych odcinków na czele z Zatrutą strzałą i kilka słabszych na czele z Odlotem. Mamy ewidentny powrót to idei sezonu 1 – jest Walduś, ten sam typ humoru, szalone pomysły. Choć już np wyżej wymieniona zatruta strzała jest raczej namiastką późniejszych czasów – brak szalonych biznesów tylko podział społeczeństwa kamienicy na podstawie różnicy zdań w pewnej kwestii.

7/10″
~MrElzvis

Według mnie jest to dość dobry sezon, mniej więcej na tym samym poziomie co poprzedni. Cieszy oczywiście powrót Waldka w tym okresie, jednak nie jest on już tą samą postacią co kiedyś, w tym sezonie stał się mniej ważny, a czasem w ogóle niepotrzebny, do tego poziom gry pana Żukowskiego spadł. Zmieniono podkład muzyczny do serialu na trochę gorszy, stał się on mniej żywy i bardziej monotonny co niezbyt pasuje mi do tej serii, jednak nadal jest po prostu przyjemny dla ucha. Jest to już ostatni w pełni szalony sezon w klimacie pierwszego, rozumiem przez to świrowanie Ferdka, Paździocha, Boczka i Waldka, kolejne sezony stają się coraz bardziej poważne (jeśli można tak to nazwać). Wprowadzono kilka technicznych zmian które według mnie wyszły na plus, jak chociażby skrócenie czołówki i ustabilizowanie długości odcinków. Pan Dracz w tym sezonie dostawał raczej słabe role, ale jego gra i tak była na dobrym poziomie, więc jego występów nie można zaliczać na minus. W tym okresie pojawiły się dwa odcinki, które są chyba najgorszymi, wyreżyserowanymi przez Okiła Khamidowa i to właśnie one drastycznie obniżyły średnią. Podsumowując, jest to kolejny dobry sezon, lecz na pewno nie na poziomie pierwszego.
~StorN

http://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/ocenyodcinkow.jpg

wykres3

Oceny poszczególnych odcinków na podstawie rankingu:

Odcinek 1 „Happy family” – 6,86
Odcinek 2 „G8” – 7,81
Odcinek 3 „Lucyferdek” – 7,86
Odcinek 4 „Zamianka” – 8,66
Odcinek 5 „Andropauza” – 9,00
Odcinek 6 „Zbrodnia i kara” – 9,06
Odcinek 7 „Balcyrewicz musi odejść…” – 8,58
Odcinek 8 „Krypta” – 7,54
Odcinek 9 „Humor telewizyjny” – 7,17
Odcinek 10 „Benefis”– 7,93
Odcinek 11 „Nieznośna letkość bytu” – 5,39
Odcinek 12 „Energetyk” – 7,92
Odcinek 13 „Odlot” – 5,14
Odcinek 14 „Wniebowzięci” – 6,83
Odcinek 15 „Zatruta strzała” – 7,93
Odcinek 16 „Serce Chopina” – 8,31
Odcinek 17 „Układ” – 8,46

Najlepszy odcinek: „Zbrodnia i kara” – 9,06
Najgorszy odcinek: „Odlot” – 5,14

http://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/cytaty.jpg

“Pańska babka ugryzła mnie boleśnie w łydkę!″
~Paździoch, odc. „Zamianka”

„Marian, co ty tu robisz? Przecież ty nie żyjesz.”
~Helena, odc. „Zbrodnia i kara”

Gotowały dwa pedały i ze śmiechu się posrały.
~Ferdek, odc. „Humor telewizyjny”

Stringi to są takie slipy, co je noszą same VIP-y.”
~Edzio, odc. „Benefis”

„Panie magiku, coś mi się zdaje, że pan rżniesz moją żonę.”
~Ferdek, odc. „Odlot”