Prezenty od Badury

Kazimierz Badura – bezdomny z pobliskiego złomowiska – w serialu pojawił się w roku 2008, jednak w takiej postaci, w jakiej pojawia się do dziś, zobaczyliśmy go po raz pierwszy w odcinku “Tamten świat”. Od tamtej pory mężczyzna stał się przyjacielem Ferdka Kiepskiego, którego nieraz obdarował oryginalnymi prezentami znalezionymi wśród śmieci. Oto one:

381 Plajtajszyn

W tym odcinku Badura przyniósł do mieszkania Kiepskich konsolę do gier, która szybko dała możliwość spotkania się całą rodziną oraz z sąsiadami.

394 Erotikon

Tym razem Ferdek otrzymał od Badury radio. Nietypowe, bo w kształcie… kobiecych piersi. Prezent sprawił, że Halina, która poważnie zaczęła się martwić o swojego męża, zaprowadziła go do seksuologa, nie dało to jednak oczekiwanych rezultatów.

399 Jutro będzie futro

Tym razem to nie Badura przyszedł do Ferdka, a Ferdek do niego z prośbą o pomoc. Jolasia bowiem zażądała od Waldemara futra. Badura oczywiście znalazł takie na złomowisku, ale koniec końców trafiło ono do… Arnolda Boczka!

451 Pali się moja panno

Kazimierz Badura, będąc pod wrażeniem interwencji strażackiej Ferdka Kiepskiego, postanowił wręczyć mu odpowiedni inwentarz składający się z hełmu zastępującego dotychczasowy czepek oraz munduru. W zamian Ferdynand musiał mu dać oczywiście alkohol.

460 Magiel

Tym razem Kazimierz Badura miał na zbyciu magiel. Ferdek wypatrzył w tym świetny pomysł na biznes. Wylicytował więc magiel, ale zamiast zapłaty w pieniądzach, zatrudnił Badurę w interesie. Jednak nie wszystko wyszło tak, jak sobie wymarzyli to twórcy.

502 Baśń z tysiąca i jednej nocy

Badura wraz ze złomiarzami zabrali na złomowisko z mieszkania Kiepskich czajnik. Ferdek wybrał się po niego z powrotem, ale otrzymał turban. Paździoch uświadomił Kiepskiego, że turban ten jest połączony z dywanem. A dywan znajdował się w piwnicy.

506 Mocne uderzenie

Zastanawiające może być to, skąd profesjonalna perkusja znalazła się na złomowisku, ale to kolejny podarunek Badury dla Ferdka. Instrument okazuje się jednak być dla Ferdka zmorą. Wynikły z tego bowiem kłótnie z sąsiadami oraz hałaśliwe imprezy. Z tej okazji bohaterowie zobaczyli nawet zespół Big Cyc.