Znowu Sylwester

Święta, święta i po świętach. A zaraz po świętach mamy oczywiście sylwestra. Jedni wolą go spędzić na hucznej zabawie, inni w kameralnym gronie, a jeszcze inni w domowym zaciszu przed telewizorem. Kiepscy sylwestra spędzali chyba na każdy z tych sposobów, ale widać pewną tendencję. Otóż: Kiepscy statecznieją.

Przypomnijmy sobie pierwszy odcinek sylwestrowy – Wielki bal. Ależ to była impreza. Tańce, śpiewy, wybuchy, zabawa na całego. Pojawili się też goście specjalni, nawet Krzysztof Krawczyk we własnej osobie. Całonocna impreza na całego, na której niejeden imprezowicz mógłby nie wytrzymać tempa.

Inne 3 odcinki, Cios w nos, Sylwester bez granic oraz Sylwester narodów obrazują mniej huczną zabawę. Owszem, za każdym razem w planie jest piękny bal i impreza z rozmachem, ale w końcu to wszystko dzieje w kamienicy przy ul. Ćwiartki i bez udziału VIP-ów. A więc po kilku latach impreza sylwestrowa u Kiepskich jest już mniej huczna.

W odcinkach Sylwester marzeń oraz Happy New Year jest szansa na naprawdę huczną zabawę. Bo raz impreza w “Rusałce”, a innym razem w samym Hollywood. Jednak za każdym razem nic z tego nie wyszło i ostatecznie Nowy Rok był witany w rodzinnym gronie przy butelce szampana i skromnym, domowym jedzeniu. Widzimy więc, że z biegiem lat wieczory sylwestrowe były coraz bardziej spokojne.

Nasuwa się zatem pewien wniosek: z czasem bohaterowie serialu bawią się coraz mniej hucznie. Po części to kwestia wieku, a po części zmian w charakterze bohaterów. Skąd taki wniosek? Sam Paździoch powiedział kiedyś, że piwo (czyli symbol imprezy) jest dobre dla młodych, bo co i raz potem trzeba ganiać do klozetu, a on woli się wódki napić (czyli statecznie, bez szaleństwa). Czy jest w tym jakąś mądrość? Na pewno. Przecież mimo, że ostatnie sylwestry nie były zbyt huczne, to nasi bohaterowie zawsze byli w pełni zadowoleni i taka forma spędzenia tej wyjątkowej nocy w pełni im odpowiadała. Człowiek statecznieje i zadowala się czymś innym, czymś, czego wcześniej właściwie nie próbował. Więc jeżeli czujesz, że nie chce Ci się w tym roku iść na jakąś wystrzałową imprezę czy nawet spokojny bankiet sylwestrowy, to też masz rację. A Kiepscy na pewno przytakną Ci z ekranu telewizora i zaproszą do ich odwiedzenia.

Redakcja serwisu kiepscy.org.pl życzy przyjemnego sylwestra oraz szczęśliwego, pomyślnego, zdrowego i pełnego sukcesów Nowego Roku 2018!