005 Kiepski film

Waldek przychodzi do Ferdka z informacją, że na podwórku przed ich kamienicą Steven Spielberg kręci film wojenny i poszukuje statystów. Panowie Kiepscy chcą w nim wystąpić. Okazuje się, że sąsiedzi również są zaangażowani w tym filmie. Przed kamerą rzekomy “asystent” Spielberga każe Ferdkowi, Waldkowi, Paździochowi i Boczkowi robić z siebie totalnych idiotów.

Odc5

 

 

 

 

 

 

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Janusz Sadza, Aleksander Sobiszewski, Piotr Kalwas
Premiera telewizyjna: 11.09.1999

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Krystyna Feldman jako Babka
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Mariusz Czajka jako asystent “Spielberga”
Maciej Sosnowski jako kamezrysta

Ten odcinek był już niestety gorszy od poprzedniego, ale nadal był śmieszny. Na plus był początek (“Ech, Walduś, ta polityka rolna!” 🙂 ), opowieści Babci (“Za takie historyjki teraz się płaci”, “Idę, idę, idę, idę, idę i nic. No to siedzę, siedzę, siedzę, siedzę…”, “- No i co było dalej? – Gówno! Potem przyszli Niemcy!” :mrgreen: ), Ferdek z Waldkiem robiący za statywy u Szpilberga 😛 , tańczący Boczek i Paździoch z “paszoł won!” 😛 , ćwiczenie umierania i jajeczny granat 😆 , zagraniczne kartofelki kupione przez Waldusia 😆 (tylko nie podobała mi się zbyt ta przemoc Haliny nad Waldkiem :-/ ), zdjęcia próbne (“Ołkej! Cisza być na plan!” “Pan będzie tu stał o tak, i będzie pan trzymał granade.” “On załatwia dolars i takie inne pierdoły” 😀 ), Edzio z przebojem karnawału roku 2000, który wszedł na obiad (“No to wpadnę na chwileczkę i posilę się troszeczkę.”, “A bardzo proszę, bardzo proszę, bardzo smaczna rybka!” :mrgreen: ) oraz Ferdek z sąsiadami w programie “Z kamerą wśród idiotów”. Do minusów zaliczam wyżej wspomniane krzyczenie Haliny do Waldka, wątek z mądrzeniem po kiwi i ostatnia scena (zresztą to pierwsza scena wykonana w komputerowym tle 😉 ). Odcinek oceniam na 8/10.

~Pollen99Max

Bardzo dobry odcinek !
Opowieść Babki o jej pierwszym razie 🙂 – ”I co było dalej?” – ”Gówno!” 😀
Ziemniaczki kupione przez Waldusia, drogie zagraniczne :mrgreen:
Napad Niemców na Babkę 😀
Granie w filmie, Boczek – gestapo, Paździoch – ruski 😆
Wizyta Edzia z lalunią i scena obiadowa : -”Bardzo pyszna rybka !” 😆
Jedynie końcowa scena była słaba – pierwszy greenbox…
9/10 😉

~Ferdek K

Najlepsze to kręcenie filmu i jego pokaz w telwizji i tekst tego gościa (coś w stylu) “Patrzcie na tych idiotów” – rozwalające 😉 . Wątek z kiwi trochę na siłę wciśnięty i na upartego mógłby być odrębnym odcinkiem. Zakończenie w kosmosie śmieszne ale pozostawia drobny niedosyt i psuje trochę ten świetny odcinek. 7/10 powinno być, ale daję 6/10 za zakończenie.

~Gonzo

Kartofelki? Kiwi durniu kupiłeś!

~Halina

Niemcy chcą mnie zgwałcić!

~Babka

Hende kurna hoch!

~Waldek

  • Jest to pierwszy odcinek, w którym wykorzystano technologię blueboxa.
  • Jest to pierwszy odcinek, w którym pokazano program w telewizorze Kiepskich, wtedy jeszcze marki Sony.
  • Puszkę futurystycznego “Mocnego Fulla” wykorzystano także w odcinkach: “Gość w dom – nie ma kołaczy” czy “Browary Hils”.