034 Zagadka nieśmiertelności

Opis_odc

Niejaki “Abstynent” zatruwa wszystkie browary w kraju i zaprzestana zostaje sprzedaż piwa. Ferdek zaczyna wówczas tracić sens życia. Rodzina wraz z sąsiadami zaczyna pomagać cierpiącemu Ferdkowi – Boczek daje Ferdynandowi piwo rozłożone na czynniki pierwsze, Mariola  jedną puszkę piwa, a Paździoch piwo w proszku.

Odc34

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Janusz Sadza, Aleksander Sobiszewski, Piotr Kalwas
Premiera telewizyjna: 27.05.2000

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Adrian Kroczyński jako mały Ferdek

O_odcinku

Naprawdę dobry odcinek w pierwszych minutach podobało mi się jak wbiegł do pokoju Ferdek i powiedział “trenuję bieg po piwo z przeszkodami”. “Mleko zsiadłe jak postoi ze dwa dni to ma 2%”- ta scena mnie powaliła.
Ocena 9/10

~locka

Ciekawe, co on będzie teraz pił. Bobofrut?”

Świetna scena, kiedy Paździoch myśli co wziąć za piwo w proszku. Dziwne, że Ferdek nie wypił całego wiadra (kiedy je odstawiał, jeszcze coś chlapało). Koniec też fajny, pamiętam go z dzieciństwa. 8/10.

~Lędzic

Świetny odcinek, zaliczający się od moich ulubionych. Dobrze ukazane skąpstwo Paździocha, odmładzający się Ferdek, Walduś mówiący:” Tatuś, ale przecież wódki nie wycofali, to możesz kupić se jedną”, ” Walduś, ja nie jestem alkoholikiem, tylko piwoszem”. To było świetne, piwna kroplówka, scea Ferdka z boczkiem gdy powiedział ”knur”, a na to boczek: ” No wiesz pan, panie Ferdku ? Ja do pana z sercem, a pan się przezywasz”. Ocena 10/10.

~Mati1996

Teks

Ciekawe, co on będzie teraz pił, jełop jeden. Bobofrut?

~Halina

No nie. Ja do pana z sercem, a pan się przezywasz. Tego się po panu nie spodziewałem.

~Boczek

Walduś, ja nie jestem alkoholikiem, tylko piwoszem.

~Ferdek