056 Ferdosik

Opis_odc

Ferdynand ogląda wraz synem serial Janosik, który bardzo ich wzrusza. Kiepski postanawia zjeść oscypek nie zważając na to, że jest on przeterminowany. Po spożyciu góralskiego specjału z Ferdynandem zaczynają się dziać dziwne rzeczy – mówi góralską gwarą, a członków swojej rodziny postrzega jako bohaterów serialu Janosik.

Odc56

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Janusz Sadza, Aleksander Sobiszewski, Piotr Kalwas
Premiera telewizyjna: 4.11.2000

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Witold Pyrkosz jako Harnaś
Henryk Niebudek jako lekarz
Robert Lewandowski jako Hajduk I
Paweł Norek jako Hajduk II

O_odcinku

Dobra scena początkowa jak oglądali “Janosika”. Dobre było jak Ferdek tego oscypka zjadł i przemienił się w górala. Trochę dziwne, ale niezłe sceny z tymi góralami.
Ogółem odcinek był dobry, ale brakowało tego czegoś i kilka dobrych scen. 7/10

~Marcelo

Dobry odcinek. Na plus oglądanie Janosika, zjedzenie oscypka, halucynacje Ferdka, “pierdoły” wymawiane przez doktora, wypędzenie Paździocha “myndy” z jaskini, napad na Edzia, powieszenie Ferdosika na haku i zakończenie. Na minus to, że odcinek miejscami przynudzał, miał inne śmiechy (to wina udźwiękowienia – to pierwszy odcinek, który udźwiękowiło TUBA Studio zamiast Tibo Sound) i zmodyfikowany dźwięk przejścia scen. 7/10

~pollen99

Fajny odcinek w klimacie ”Janosika”. No i jeszcze taki góralski klimat, który lubię, choc daleko mam od Tatr. Najlepsze momenty to zatrucie się oscypkiem przez Ferdka, reakcja Haliny na ”pierdoły” doktora, ”będzie z tego 5 promili” harnasia , spór Paździocha z Kiepskim, napad na Edzia i egzekucja. Mało trochę śmiesznych tekstów. 9/10.

~mocny full 22

Teks

Ale debil! Ja już to miałam wczoraj wyrzucić!

~Halina

Maryna, jaki ty mas pikny warkocyk!

~Ferdek

W dupie mam twoje pedały.

~Pyzdra