063 Kiepski magnes

Opis_odc

Ferdek źle się czuje. Postanawia pożyczyć lekarstwo od Paździochów. Helena poleca Ferdkowi magnez. Dochodzi do nieporozumienia i Kiepski bierze od Arnolda Boczka magnes, po spożyciu którego zaczyna przyciągać metalowe przedmioty. Ferdynand ma pomysł jak wykorzystać swój nietypowy stan.

Odc63

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski
Premiera telewizyjna: 29.11.2000

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Kazimierz Ostrowicz jako Borysek
Zuzanna Helska jako Paulinka
Beata Bilska jako Anielcia
Franciszek Komorniczak jako kolega Boryska
Zdzisław Kuźniar jako doktor
Andrzej Mrowiec jako redaktor
Lech Gwit jako ksiądz
Krzysztof Kiełbowski jako operator

O_odcinku

Dobry odcinek. Paździoch niezły i Helenka, z tym żartem. Dobry był Ferdek jak metale przyciągał, po tym jak zjadł magnes, który dał mu Boczek. Rozmowa z Boczkiem przy oddaniu piwka niezła. “Takom mają te no muchie, ze Hiszpanii”. Świetna scena jak Paździoch się przykleił do Ferdka i standardowy tekst “Czemu się panu zawsze chce, wtedy kiedy mnie się chce”. No i oczywiście dobre jak magnesy ludziom przyciągał za pieniądze a Borysek dobry jak łopatę i kilof chciał. Zakończenie słabe. 9/10

~Marcelo

Bardzo dobry odcinek. Na plus Ferdek “flirtujący” z Paździochową, pomyłka Boczka, Ferdek przyciągający metale, postać doktora, tekst “-Iiii… skończy się! -Śmiercią? -Ssssraczką.”, przyciągnięcie hantelków Waldka, bajerowanie Boczka, złączeni Paździoch i Ferdek i biznes Ferdka. Na minus końcówka. 8/10

~pollen99

Dobry odcinek, pomysł na odcinek na pewno ciekawy. Najlepsze momenty to rozmowa Ferdka z Paździochową, wizyta doktora i wizyta księdza. Ale trochę nudów było, końcówka też nie była najwyższych lotów. 8/10.

~mocny full 22

Teks

Członki panu latają? Świntuch z pana, panie Ferdku.

~Helena

Ja mam w apteczce samą lewatywę.

~Ferdek

To dla mnie nowość, panie Ferdku. Bo ja pierwszy raz w życiu widzę, żebyś pan komuś bezinteresownie browara odstąpił. I to ostatniego.

~Boczek