097 Kara Mustafa

Opis_odc

Babka pod wpływem programu postanawia wylać zawartość wszystkich browarów Ferdka do zlewu. Zrozpaczony Kiepski wylewa swoje żale na korytarzu. Sąsiedzi postanawiają mu pomóc i tworzą osiedlowy sąd, w którym sądzą i skazują Babkę. Okazuje się, że nie tylko Ferdek padł ofiarą swojej teściowej.

Odc97

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski
Premiera telewizyjna: 23.02.2002

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Krystyna Feldman jako Babka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Zuzanna Helska jako Paulinka
Jadwiga Kukulska jako Marysia
Beata Bilska jako Anielka
Andrzej Buszewicz jako mężczyzna z TV
Sławomir Sulej jako Rajmund Kotek
Leonard Szewczuk jako Stefan Dzidziuś
Michał Fajbusiewicz jako porucznik Borewicz

O_odcinku

Kapitalny odcinek i bezwzględnie lepszy od wspomnianej wyżej ‘egzekucji’. Odcinek szcególnie mi bliski, obrazując kpine wymiany sprawiedliwości. Już tytulatura samosąd koleżeńsko-sąsiedzki, urząd sędziego Pazdziocha czy wożnego Waldka kapitalnie obrazuje komizm sytuacji. Każdy zagrał niesamowicie. Pazdzioch i jego akcent wymawiający swoją funkcję ‘najtwardzielszy twardziel ze wszystkich twardzieli z Teksasu’ . Waldek, jego przebranie, beret i ‘szlafrok’ woznego czy sposób w jaki zapowiadał w chodzenie Pazdziocha jako najwyższej instancji ‘uprasza się państwo u wstanie bo sąd idzie z wyrokiem i z prostotą’ . Rozwala mnie też moment jak Rajmund Kotek dogaduje z Ferdkiem wszczęcie postępowania i te jego dopytywanie, kto będzie sędzią prowadzącym sprawę, – to sędzia prostata. Ten prostata? Z Teksasu? .

Pózniej było gorzej, odcinek 3/4 genialny, koncówka gorsza. A i jeszcze jedno, dobre było to ciągłe powtarzanie ‘kara mustafa’ jakby to była jakas prawnicza maksyma
10/10

~Maximus90 

Rewelacyjny odcinek, zalicza się do grona moich najbardziej ulubionych. W zasadzie cały był śmieszny ale najlepszy był program dla dzieci na początku i tekst zacytowany przez Lędzica. Cała akcja z sądem jest bardzo dobra. 10/10

~paździoch91

Odcinek miejscami przynudzał. Przedtem widziałem go tylko raz, a myślałem, że wszystkie odcinki obejrzałem już kilkukrotnie. Najlepiej zagrał Paździoch jako sędzia, za to słabiej wypadł Walduś, zbyt wielkiego przygłupa rżnął.

7+/10

~Miuosh

Teks

Nie mogę szybciej. Prostata mnie boli. A w ogóle to niech woźny zamknie ryj, bo go każę usunąć z sali!

~Paździoch

To jest najtwardzielszy twardziel ze wszystkich twierdzieli.

~Ferdek

No, to właściwie to Babka już wszystkie bajki zna, to właściwie to by był już czas umierać.

~Ferdek