117 Akademia umiejętności

Opis_odc

Ferdek ogląda w telewizji program “Akademia umiejętności”, w którym ludzie prezentują swoje umiejętności i otrzymują za to pieniądze. Kiepski wpada na pomysł, aby ktoś z rodziny wystąpił w programie z umiejętnością i zdobył kasiorę. Kandydatem jest Waldek, który wynalazł taniec komórkowy. Jednak, gdy Walduś rozmawia o tym na korytarzu, Paździoch go podsłuchuje i uprzedza go, występując z tym wynalazkiem jako pierwszy. Ferdek postanawia się zemścić za znieważenie syna.

117

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Lewandowska
Premiera telewizyjna: 11.09.2002

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Krystyna Feldman jako Babka
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Włodzimierz Dyła jako redaktor
Wojciech Łuszczykiewicz jako Prut

O_odcinku

“Według mnie odcinek średni. Do połowy było bardzo słabo, ale później zaczęło się rozkręcać. Scena jak Walduś tańczył w rytm dzwonka z komórki była najlepsza. Zakończenie także fajne: “Paździoch to d*&a. Normalnie d*&a.” :mrgreen: I Walduś: “Dobre tatuś, dobre!.” :mrgreen:”
~Czak Noris

“Odcinek na dość wysokim poziomie, choć nie należy do tych najlepszych. Na plus cała akcja z kradzieżą pomysłu przez Paździocha i dialogi, zwłaszcza w scenach Ferdka i Haliny oraz scenach z Babką. Trochę za dużo pokazywali ten program w telewizji (zamiast tego gościa z językiem i tego małżeństwa mogli pokazać jakąś jedną ale ciekawszą czyjąś umiejętność). 7/10”
~paździoch91

“Początek mistrzowski i Pruta, z mojego miasta z Radomia jak dotykał językiem czoła i potem śmiech Waldka. Rozmowa z Waldkiem i Halinką o talentach i umiejętnościach na plus. Świetny drugi program “Akademia umiejętności” i rzut mężem. Umiejętność Waldka, debila, po prostu klasa sama w sobie. Trening “kiełbasiany” Boczka też bardzo dobry. Sąsiedzi też debile, że mówili, że to dobre jest :mrgreen: Udział Boczka i podpierdzielenie pomysłu Waldka “taniec komórkowy” przez Paździocha na wielki plus. Świetne też jak Ferdek trenował i Waldek na niego skoczył. Zakończenie świetne “Marian Paździoch zamieszkały przy ulicy Ćwiartki 3/3 to jest dupa” 10/10″
~Marcelo

Teks

“Biblię to co druga babka na świecie zna.”
~Mariola

“Trup… to znaczy drób. Płci żeńskiej, surowy, niepatroszony.”
~Boczek

“Marian Paździoch zamieszkały przy ulicy Ćwiartki 3/3 to jest dupa!”
~Ferdek