133 Lolek

Opis_odc

Pewnego dnia sąsiedzi zauważają, że kibel został strasznie naświniony. Zastanawiają się, kto mógł tak nabrudzić. W nocy Ferdek zauważa dzikusów wybiegających z toalety. Po poinformowaniu sąsiadów postanawiają oni wystawić nocną wartę. Pewnej nocy Paździoch łapie jednego z dzikich lokatorów o imieniu Lolek. Był on zupełnie inny od reszty. Halina wpada na pomysł, aby zaprosić go na zbliżającą się Wigilię Bożego Narodzenia, aby nawiązać dialog z dzikusami.

133

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Robert Lewandowski, Katarzyna Lewandowska
Premiera telewizyjna: 24.12.2002

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Marek Pyś jako Dziki I
Marcin Rogoziński jako Dziki II
Lolek jako Wojciech Doroszczyński

O_odcinku

“Już pisałem, bardzo klimatyczny odcinek. Śmieszny i wzruszający zarazem. Najlepsza była scena z patrolowaniem korytarza przez Paździocha i późniejsze jego chwalenie się jaka to była straszna walka. 8/10”
~paździoch91

“- Początkowa scena wyśmienita 😀
– Rozmowa sąsiadów w kuchni kapitalna 😀
– Warta 😀 HEHE myślałem, ze Ferdek rozpierniczy ten budzik 🙂
– Scena łóżkowa
– Przyodzianie Lolka
– Sen Ferdka bardzo wzruszający i ta muzyka 😳
– Zakończenie

Odcinek poruszający ważny temat “bezdomnych”. Mówi się “Jak se pościelesz tak się wyśpisz”, ale czy to jest do końca tak? Czy zawsze mamy wpływ na swoje życie? Odpowiedź brzmi “nie”. Nkt nie wiem co będzie dalej, czy będziemy milionerami, czy będziemy mieli własny dom, rodzine i będziemy szczęśliwi, czy może podzielimy los takiego Lolka. Odcinek ten bardzo mnie poruszył, a jednocześnie wruszył. Brawo panie Okił 😳 W odcinkach pana Yoki także doszukamy się masy(więcej niż u Okiła) takich odcinków, które niosą przesłanie, ale są one zazwyczaj nudne i przefilozofowane. Gdyby teraz miał powstać odcinek o tej samej tematyce to Lolkiem byłby Badura, a odcinek nazywałby się “Kazio” :roll:Przeciwnie u Okiła gdzei odcinki są śmieszne, a jednocześnie przekazują nam jakąś złotą myśl 😉

7/10 ➡ 10/10”
~gafik3

“Średni odcinek jak na tamte czasy (najlepsze dla serialu). Mało momentów do śmiechu samego w sobie, a dużo morałów o pomocy bliźniemu swemu co nie ma dachu nad głową. Jednak w starym dobrym klimacie, zagrany tak jak zawsze powinni byli grać.
7/10”
~allshadesofblue

Teks

“Marian, przestań się bawić tą prądnicą, bo cię znowu sparaliżuje!”
~Helena

“Może zakopiemy go do ziemi? Przecież ziemia dobrze wyciąga prąd.”
~Boczek

“Gdyby cała akcja nie dałaby rezultatu, proponuję zasadzenie im kopa w dupę.”
~Ferdek