141 …a robić nie ma komu

Opis_odc

Halina wyjeżdża na wieś do wujka Władka nie zostawiając Ferdkowi pieniędzy na piwo. Załamany Kiepski zakłada Biuro Pośrednictwa Pracy, w którym nie brakuje oryginalnych ofert.

141

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Patrick Yoka
Premiera telewizyjna: 24.03.2003

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Dominika Kurdziel jako Lola
Krzysztof Dracz jako magister
Henryk Gołębiewski jako Czesiek
Sławomir Sulej jako prowadzący “Rosyjską muszlę”

O_odcinku

“Początkowa “Rosyjska muszla” bardzo dobra i pytanie prowadzącego “Ile nóg ma kulawy pies?” Później też dobre, jak Ferdek nie chciał znieść walizki Halince oraz jak Marian chciał, aby mu Ferdek uprał skarpety. “Rockefeller zasrany!” Potem z Edziem scena taka niskich lotów, bez śmiechów, tylko ubiór Edka dobry był. Na plus także jak Paździoch wykiwał Boczka z tym praniem. “Pekunia non oulet”. Świetny też biznes Ferdka i biuro pośrednictwa pracy i czytanie ofert pracy. “Wywóz gnojówki”. Na plus także rozmowy z osobami, które chciały się zatrudnić. Końcówka także dobra, jak każdy chciał zarabiać więcej. 10/10”
~Marcelo

“Bardzo dobry odcinek, najlepsze momenty to kolejny biznes Ferdka, naiwnośc Boczka i cwaniactwo Mariana (np. gdy Paździoch dał Boczkowi 2 zł, zamiast 2,5 zł za to że B. zaszył dziurę jednej ze skarpetek) oraz wizyty osób w pośredniaku. 9/10”
~mocny full 22

“Bardzo dobry odcinek. Dobre było jak Ferdek powiedział Halinie, że jak sama zniesie bagaż to schudnie. Występ Edzia też bardzo zabawny no i świetne role Kurdziel i Dracza. Trochę dziwny początek, ale na plus. A i znowu ta menda, żeruje na biednym Boczku 9/10”
~pocieszacz

Teks

“Za 2,50 to ja mogę panu kopa w dupę zasadzić.”
~Ferdek

“Witam pana Ferdka kochanego w piątek trzynastego!”
~Edzio

“Panie, dałeś się pan zniewolić tej mendzie za 2,50?”
~Ferdek