153 Inteligentni konsumenci

Opis_odc

Ferdynand i Ziemowit oglądają w telewizji program, w którym prezentowane są nowoczesne buty. Ziemowit postanawia je kupić na kredyt, co powoduje lawinę zakupów w kamienicy Kiepskich.

153

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 7.06.2003

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Mariusz Czajka jako akwizytor
Maciej Gołębiowski jako Ziomek
Tomasz Lulek jako redaktor
Łukasz Dziemidok jako kowboj

O_odcinku

“Ciekawy pomysł na odcinek. Duży plus za występ Mariusza Czajki, niestety ostatni. Dobra też scena, jak Halinka wkurzyła się po zaproponowaniu jej przez Ferdka żelu ujędrniającego pośladki i prezentacja możliwości butów i gitary w telewizji. Ostatnia scena z animowanymi przedmiotami trochę dziwna ale i tak śmiesznie wyglądała trumna Boczka. 8/10”
~paździoch91

“Bardzo fajny odcinek. Najbardziej komiczny był ten szał kupowania i sceny w których Ferdek wraz z Paździochem i Boczkiem kupowali kolejne rzeczy . Taniec Ziomka wymiatał . I ten tekst: “w imię konsumpcji!” był zaje*bisty ! 9/10”
~Sheina

“Bardzo dobry odcinek. Na plus reklamy w TV i ostatni występ Czajki w tym serialu, Ferdek śpiewający Halince na gitarze, walka na odkurzacze z Paździochem, Ferdek zastawiający się, Paździoch, Ferdek i Boczek w kolorowych dresach, inteligentny telewizor z wiadomościami i końcówka z ekstra showem. 8/10”
~Pollen99Max

Teks

“Ty się sam ujędrnij!”
~Halina

“No to co, robimy wejście smoka?”
~Ferdek

“Nie wiem jak panowie, ale ja odczuwam niepohamowaną potrzebę pójścia na zakupy!”
~Boczek