163 Humor telewizyjny

Opis_odc

Ferdkowi nie podoba się humor telewizyjny. Jest wręcz oburzony fatalną sytuacją polskich programów rozrywkowych. Razem z Waldkiem i Boczkiem rozmyśla nad stworzeniem nowego serialu komediowego.

163

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 7.05.2004

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz

O_odcinku

“Odcinek nudny i kiepski tak jak serial nakręcony przez Ferdka. Jedyny element warty uwagi to przytoczony już przez Paździocha91 fakt, że Marian oceniając serial Ferdka używa tych samych określeń i stereotypów które bardzo często można usłyszeć pod adresem Świata Według Kiepskich. Poza tym odcinek ratuje jedynie tekst Ferdka o pedałach, sam serial “Tomek i Romek” to jedna z żałośniejszych scen jakie widziałem w Kiepskich. Scena z wymyślaniem scenariusza i kręceniem długa i nudna, jakoś nie śmieszyło mnie powtarzanie w kółko tekstów o żarciu przez Boczka, kręceniu worem przez Edzia i “czego rżysz Cycu” przez Ferdka. 3/10 zdecydowanie lepszy był odcinek Kocham Kino.”
~Pan Jelonek

“Dość przeciętna fabuła, ale taki pomysł (wielokrotnie maglowany) scenarzyści sobie wybrali… Może śmieszniej wyszedłby Ferdkowi ten serial, gdyby Waldek przedwcześnie włączył kamerę i nagrała się cała scenka po wejściu Boczka (“Ale miałeś pan stać do kamery twarzą, a nie dupą!”). Właściwie dobre tylko dwuznaczne zarzuty Paździocha na koniec. 6,5/10.”
~Lędzic

“Dobry odcinek. Na plus Ferdek oglądający serial “Tomek i Romek”, tekst “Gotowały dwa pedały i ze śmiechu się posrały”, Paździoch śmiejący się na korytarzu, pomysły Boczka i Waldka na serial, kręcenie serialu i końcowa prezentacja. Na minus nudne sceny i mała ilość śmiesznych tekstów. 7/10”
~Pollen99Max

Teks

“Panie, pan to co opowiadasz to się rzygać chce normalnie, a nie śmiać.”
~Ferdek

“Czy nie byłoby korzystnie, żeby zderzyć grubasa z cieniasem?”
~Paździoch

“Jaki ma sens kręcenie wora przez cieniasa bez grubasa?”
~Ferdek