170 Serce Chopina

Opis_odc

Ferdynand oraz jego syn Waldemar odczuwają głód. Kłopot w tym, że ich lodówka świeci pustkami. Zdesperowani Kiepscy postanawiają ukraść zapasy żywnościowe Paździocha z jego szafy w piwnicy. Nie wiedzą, że w jednym ze słoików przechowywane jest serce wybitnego polskiego kompozytora…

170

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 25.06.2004

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Tadeusz Kwinta jako profesor muzyki
Łucja Burzyńska jako staruszka

O_odcinku

“Bardzo dobry i pomysłowy odcinek. Najlepsza była scena jak profesorek i ta staruszka opuszczali mieszkanie i staruszka powiedziała “Oni grali tak, jakby mieli w sobie prawdziwe serce Chopina”. Dobra też akcja z próbą uratowania Boczka, który jednak nie wytrzymał. 8/10”
~paździoch91

“Odcinek świetny. Jak to mówią, z głodu człowiek wszystko zeżre . Świetna scena, którą powiedział przedmówca, Walduś i Boczek jako wielcy kompozytorzy, jak Ferdek powiedział: ” Panie, zesrałeś pan talent”, to mnie rozwaliło. Ocena 8/10.”
~Mati1996

“Bardzo dobry odcinek, najlepsze fragmenty to kradzież zapasów Paździocha przez Waldka i Ferdka, odkrycie w sobie talentu muzycznego przez Waldka i Boczka, ustalanie podziału kasy między Ferdkiem a Paździochem i występ Boczka oraz jego narżnięcie w gacie na konkursie szopenowskim. 9/10”
~mocny full 22

Teks

“Co ty Walduś, przecie to normalne włamanie jest.”
~Ferdek

“Pan zjadłeś serce Chopina!”
~Paździoch

“Oni tak grali, jakby mieli w sobie prawdziwe serce Chopina!”
~starsza pani