197 IQ

Opis_odc

Halina spostrzega, że Ferdek nie umie czytać. Niedługo potem rozpoczyna się ogólnokrajowe badanie poziomu inteligencji rodaków. Halina oraz Helena przeżywają wstrząs – ich mężowie mają IQ na poziomie świni, natomiast iloraz inteligencji Arnolda Boczka wynosi zero, czyli tyle samo co u głowonoga.

197

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 20.05.2005

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Marta Libner jako redaktorka
Halina Śmiela jako przedstawicielka komisji
Sławomir Domaszewicz jako przedstawiciel komisji

O_odcinku

“Fajnie przede wszystkim starał się Ferdek składać literki do kupy na początku odcinka. No i komentarz Halinki po wyjściu męża: “No debil! Debil po prostu!”. Paździoch jak zwykle chciał być najlepszy, a wyszedł jak inni… Szkoda, że takiego ogólnonarodowego testu nie zrobią w rzeczywistości i nie ogłoszą wyników A ocena 7,5/10, obniżone o 0,5 za głupi śmiech Boczka na końcu.”
~Lędzic

“Świetny odcinek. Na plus Ferdek czytający przepis na kołduny, czytanie Ferdka w sypialni, Ferdek z okularami i rozmowa pod kiblem, czytanie Ferdka bez okularów w salonie, Boczek stresujący się przed testem, rozpity Boczek, rozmowa w kuchni i końcówka. 9/10”
~Pollen99Max

“Świetny odcinek. Ferdek nieumiejący czytać śmieszny. Boczek z iQ 0 mnie rozwalił. Paździoch i Ferdek szydzący z Boczka i wychwalający swoje umiejętności wspaniali. Końcówka odcinka i śmiech Boczka jak świni z radości, że ma iQ świni dobry. Nawet ci egzaminatorzy się z Boczka śmiali . Odcinek zasłużył na 10/10.”
~Brady

Teks

“Od cebuli to się kuli.”
~Ferdek

“Jezus Maria, Ferdek, ty jesteś analfabetą!”
~Halina

“Na co mnie ta cała inteligencja? Ja żem całe życie kichę kręcił i dobrze było.”
~Boczek