208 Kotłowy

Opis_odc

Ferdynand jest zdruzgotany. Powodem jego zmartwień jest znalezienie dla niego pracy przez Halinę. Kiepski ma pracować jako kotłowy w tym samym szpitalu, w którym rolę pielęgniarki pełni jego żona. Ferdynand robi wszystko, żeby nie pójść do pracy, dostaje nawet oryginalną propozycję od Mariana Paździocha. Wkrótce Kiepskich odwiedza lekarz, który stawia ciekawą diagnozę…

208

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 18.10.2006

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Andrzej Buszewicz jako profesor Degler

O_odcinku

“Znakomity odcinek. Na plus Halinka fundująca Ferdkowi browara, zatrudnienie Ferdka w kotłowni szpitala Halinki, Paździoch grożący Ferdkowi, sen Ferdka, wycieńczony Ferdek, Boczek udający przed Halinką, jak wygląda Bolesław Krupa, Paździoch zatrudniający Ferdka do rozszerzania gaci, chory Ferdek na korytarzu i postać doktora Deglera. Minusów brak. 10/10!”
~Pollen99Max

“Świetny odcinek, najlepsze momenty to rozmowa Ferdka z Halina o tym, że dostał pracę, sen Ferdka, pokazywanie wyglądu kolegi Boczka po robocie w kotłowni, Ferdek rozciągający gacie , wizyta doktora i te ”przepracowanie” Ferdka. 10/10.”
~mocny full 22

“Bardzo dobry odcinek. Temat znany już z odcinka “Firma” ale tu też było świetnie. Plusem tego odcinka była dobra gra aktorów i bardzo dobre teksty. W zasadzie wszystkie sceny były śmieszne. Dobrze zagrał też Buszewicz, którego lubię głównie za występ w odcinku “Kara Mustafa”. 8/10”
~paździoch91

Teks

“Na pylicę w dupę szprycę.”
~lekarz

“-Od kiedy pan tak tyrasz?
-Od jutra!”
~Boczek i Ferdek

“Proponuję złotówkę za każdą powiększoną parę.”
~Paździoch