211 Szczur lądowy

Opis_odc

Marian Paździoch marzy o dalekomorskich eskapadach. W tym celu podjął się zbudowania łodzi, która umożliwi mu spełnienie marzeń z dziecięcych lat. Razem z Paździochem podróżować chce również Ferdek Kiepski.

211

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 9.11.2006

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa

 

O_odcinku

“Trochę mało śmieszny odcinek ale z dość wyrazistym przesłaniem. W konfrontacji marzeń z rzeczywistością wygrała jednak rzeczywistość ale zawsze można oderwać się od codzienności przy wódce. Jednak mimo wszystko gadki Paździocha momentami przynudzały. Śmieszne było za to wścibstwo Boczka i potem jego przerażenie szczurami. 7/10”
~paździoch91

“Jeden z moich ulubionych odcinków. Świetna tematyka i rewelacyjne wykonanie. Jedynym minusem był Boczek, który ważarł zapasy Paździochowi przez co jego plan się nie powiódł. Na szczęście Ferdek znalazł inny sposób żeglowania po morzach i oceanach. Najbardziej rozbawił mnie tekst Boczka: “To trzeba wszystko ogniem rozdupcyć” , oraz opowieści Paździocha. Oczywiście 10/10”
~Czak Noris

“Bardzo dobry odcinek. Na plus wejście Paździocha do Kiepskiego, rozmowa przy wódeczce, straszenie Boczka szczurami w piwnicy, Paździoch w sypialni, Boczek rozpowiadający o szczurach, Paździoch konstruujący łódź, rozmowa w sypialni, szykowanie się do podróży, Boczek rozwalający łódź i końcówka. 8/10”
~Pollen99Max

Teks

“Toż to trzeba wszystko ogniem rozdupcyć!”
~Boczek

“Panie Ferdku, tragedia! Grubas dobrał się do zapasów.”
~Paździoch

“Helena siekierą rozdupcyła całą łódź.”
~Paździoch