217 Krytyk

Opis_odc

Ferdynandowi nie podoba się program nadawany w telewizji. Zostaje więc krytykiem. Krytykuje wszystko i wszystkich. W swoim fachu jest niedościgniony… do czasu, gdy Marian Paździoch sam nie postanawia zostać krytykiem.

217

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 6.12.2006

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Beata Rakowska jako kobieta
Łukasz Płoszajski jako konferansjer
Marek Konopczak jako Bączyński
Aleksander Maciejewski jako krytyk
Marta Libner jako redaktorka
Krzysztof Kiełbiowski jako kamerzysta
Tomasz Pietrzykowski i Mariusz Sikorski jako tancerze
Piotr Żeberko jako tyczkarz

O_odcinku

“Odcinek był naprawdę wyśmienity .
Scenariusz napisany genialnie, aż roiło się od śmiesznych tekstów i od komizmu sytuacyjnego. Kiepski w roli krytyka wypadł brawurowo, co tu dużo mówić.. Do najlepszych scen zaliczam tą, w której odczytano recenzję spektaklu Bączyńskiego autorstwa Ferdka i scenę, w której Paździoch wylał na reżysera Bączyńskiego wiadro zimnej wody. Na myśl przychodzi mi tylko jedna i najwyższa ocena jaką mogę przyznać – 10/10. Mistrzostwo ”
~Sheina

“Świetny odcinek. Na plus rozmowa podczas rozdania nagród Tele Śmiele, Boczek ze swoim rowerkiem, ocena Ferdka na temat muzyki nowej generacji, spanie Ferdka w teatrze, pisanie w internecie recenzji na temat sztuki, na której był, program w telewizji z tym Bączyńskim, krytyka malowideł pewnego malarza, drugi program w telewizji i walka obu krytyków. Na minus średnia końcówka. 9/10 ”
~Pollen99Max

“Rewelacyjny odcinek. Świetne rozmowy, jak Ferdek krytykował kupiony rower Boczka, jak Halina opieprzała Ferdka za zachowanie w teatrze, scena w telewizji jak mówiono krytkę Ferdka do reż. Bączyńskiego a zdanie tej redaktorki robisz pan pod siebie były tak dobre, że spadłem z krzesła. Przekupstwo w postaci kiełbasy też dobre. BBci . Paździoch jak zwykle menda. Wylał wodę na Bączyńskiego. Jedynie końcówka średnia, a ocena 9,5/10.”
~mocny full 22

Teks

“Badyl Stanisław malarz to tak maluję ręką, że ja bym lepiej namalował nogą.”
~Ferdek

“Milcz, nie rozmawiaj do mnie!”
~Halina

“Mariolka, co ty się kolebiesz jak małpa w lesie?”
~Ferdek