221 Kinematograf

Opis_odc

Marian Paździoch postanawia zrobić film, który ukaże zły stan polskiego społeczeństwa. Głównym bohaterem jego filmu ma być mężczyzna o cechach Ferdynanda Kiepskiego. Oburzony Kiepski pisze scenariusz do filmu komediowego, który ma pokazać w jak dobrze żyje się Polakom.

221

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 20.12.2006

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka

O_odcinku

“Bardzo dobry odcinek. Na plus rozmowa przy wódce, Ferek co chwilę wychodzący z kibla i jego tekst “Kibel to nie jest miejsce do spożywania śniadania, tylko wręcz odwrotnie”, Paździoch śpiący w ziemniakach, Marian piszący fragmenty o Ferdku w scenariuszu, scena w kuchni, Boczek pod kiblem, Ferdek chcący robić komedię, jeżdżenie po Boczku, ciąża Mariolki i końcówka. 8/10 ”
~Pollen99Max

“Średni odcinek, jeszcze trochę zerżnięty z ”Kocham kino”, najlepsze momenty to Paździoch jedzący w kiblu, rozmowy Ferdka z Paździochem, jeżdżenie po Boczku i reakcja Ferdka na to że Mariolka jest w ciąży. 7/10”
~mocny full 22

“Odcinek dobry, ale bez rewelacji. Na plus przede wszystkim scena z Mariolką (rzadko się to zdarza), scena z Boczkiem i sceny z Paździochem. Szkoda tylko, że Paździochowa nie wystąpiła. 8/10.”
~Brady

Teks

“Kibel to nie jest miejsce do spożywania śniadania, tylko wręcz odwrotnie.”
~Ferdek

“Otyły żeś pan jest, głupi żeś pan jest…”
~Ferdek

“Z Gonzem? Przecie to debil jest!”
~Ferdek