231 Remoncik

Opis_odc

Kamienica przy ulicy Ćwiartki, gdzie mieszka rodzina Kiepskich jest w fatalnym stanie. Ferdynand Kiepski oraz Marian Paździoch za winowajcę uznają Arnolda Boczka, który rzekomo doprowadził budynek do złego stanu swoją masą.

231

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 31.01.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Marian Babula jako Kozłowski

O_odcinku

“Odcinek oglądałam dość dawno, ale należy on do najlepszy odcinków 5 sezonu . Do najśmieszniejszych scen zaliczę na pewno asekurację Boczka na nitce, scenę w której Paździoch pokazywał Boczkowi jak prawidłowo należy chodzić. Sąd nad Boczkiem również wymiata . No i oczywiście, świetny był końcowy tekst: “Halinka, po co się męczyć? To niedługo i tak samo pierdyknie” . Ogólnie rewelacja, odcinkowi Remoncik należy się ocena 10/10.”
~Sheina

“Znakomity odcinek. Na plus uszczelnianie okna skarpetą i zarazem jego rozwalenie, walka, kto zabiera kołdrę, rozwalenie żyrandola w kuchni, Ferdek próbujący skonstruować czapkę malarską, stwierdzanie, kto jak niszczył kamienicę, operacja sprawdzania epicentrum wraz z asekuracją Boczka na lince, sąsiedzi mówiący, że Boczek sam sobie jest winny, Paździoch pokazujący, jak należało prawidłowo chodzić po kamienicy, komisja śledcza w mieszkaniu Kiepskich i końcówka. Minusów brak. 10/10!”
~Pollen99Max

“Bardzo dobry odcinek, najlepsze momenty to scena łóżkowa i walka o kołdrę, kłótnia lokatorów o to kto jest najbardziej odpowiedzialny za zniszczenie kamienicy, tąpnięcie Boczka w piwnicy, komisja sąsiedzka i zakończenie. 9/10
Pewnie odcinek 17 sezonu co ma byc o remoncie jego nie pobije. Przynajmniej nie wydaje mnie się.”
~mocny full 22

Teks

“Nie jestem jakąś dziadówą kalwaryjską, żeby żyć w ciemnicy jak menel jakiś”
~Halina

“Ja spieprzam!”
~Paździoch

“Halinka, po co się męczyć? To niedługo i tak samo pierdyknie.”
~Ferdek