234 Zaskórniak

Opis_odc

Do Ferdka przychodzi przesyłka z USA od jego brata, Staśka. Kiepski jest pewny, że w paczce znajdują się dolary. Jednak jest jeden problem – Ferdek nie ma pieniędzy, by opłacić przesyłkę. Zdesperowany Kiepski sięga po różne metody, aby zdobyć fundusze.

234

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 8.02.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Krystyna Feldman jako Babka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Marta Libner jako spikerka

O_odcinku

“Odcinek mi się podobał, dam mu 8/10, gdyż widziałem jednak lepsze. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na kolejną naszą wadę narodową – gdy Ferdkowi zabrakło pieniędzy, zaczął błagać Paździocha, mimo wielku wspólnych mianowników, swego wroga: “Panie Marianie…”. Zwykłe dziadostwo i brak honoru. To samo przy poniżaniu się przy Babce.”
~Lędzic

“Świetny odcinek. Na plus Halinka wykręcająca się przed daniem Ferdkowi zaskórniaka, Ferdek chcący pożyczyć od Boczka 5 zł, Ferdek biorący udział w telegrze, Edzio nei chcący dać paczki Ferdkowi, Ferdek obrażający Halinkę, Ferdzio chcący podebrać Babce 20zł z Biblii, śpiewanie kolędy za kasę i końcówka. 9/10”
~Pollen99Max

“Rewelacyjny odcinek. Ferdek szukający pieniędzy ekstra, Babka też, kłótnia Ferdka z Halinką również niezła. Ogólnie jeden z najlepszych odcinków w historii serialu 10/10.”
~Brady

Teks

“Co tak latasz jak żyd po pustym sklepie?”
~Babka

“Nasza pula zgadula jak szalona się kula.”
~redaktorka

“No i co, zatkało cię chamie jeden i to raz na zawsze, na wieki wieków amen!”
~Babka