235 Rachunek sumienia

Opis_odc

Halina i Ferdek oglądają program telewizyjny, w którym pewien ksiądz nakłania do zrobienia rachunku sumienia. Wkrótce dochodzi do tragedii – zostaje zniszczony samochód Mariana Paździocha, a sam właściciel ledwo uchodzi z życiem. Mieszkańcy kamienicy postanawiają zrobić rachunek sumienia.

235

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 14.02.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Wojciech Kalwat jako ksiądz

O_odcinku

“Zaje….. odcinek. Ksiądz w telewizji wymiatał: “Zaprawdę powiadam wam Grzeszycie, grzeszycie, grzeszycie, grze..grze..grzechem śmiertelnym. I róbta tak dalej. Jedzta, pijta, macajta, lulki palta, pornole oglądajta w te i nazad, samogwałcąc siebie i jestectwo swoje. Ale zaprawdę powiadam wam, przyjdzie dzień sądu należnego karwasz wasza waszaś wara” Dobre też było jak Paździoch siedział u Kiepskich z kierownicą od swojego Wartburga. Odcinek oceniam 10/10.”
~Czak Noris

“Bardzo dobry odcinek. Dobry był tekst księdza i reakcja Ferdka na to, że nie ma alkoholu na imprezie zorganizowanej przez Paździochów. Zabawna była też scena jak Ferdek przyjmował przeprosiny i zadośćuczynienie Boczka i Halinki a sam się uważał za niewinnego. Plus też za tekst Mariolki, że Paździocha w Wartburgu drzewo przygniotło “chyba dla jaj” i za komentarz Boczka na temat chłopaka Mariolki. 8/10”
~paździoch91

“Rewelacyjny odcinek, dobrze przemyślana fabuła no i ta przemowa i spowiedź Paździocha, oraz wszystkich mieszkańców kamienicy, to było dopiero coś . Na plus zasługuje także Paździoch siedzący z kierownicą na fotelu w domu Kiepskich, po popieszczeniu przez piorunek . 9/10”
~Sheina

Teks

“A żeby cię piorun pierdyknął, ty stara, łysa mendo!”
~Helena

“Ludzie, ratunku! Przygniotło mi Wartburga!”
~Paździoch

“Ależ to cud prawdziwy!”
~Boczek