238 Lista Mariana

Opis_odc

Marian Paździoch publikuję listę, w której zamieszcza nazwiska oraz pseudonimy ludzi, którzy rzekomo byli donosicielami w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Okazuje się, że wszyscy mieszkańcy kamienicy mają za sobą niechlubną przeszłość.

238

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 22.02.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Krystyna Feldman [*] jako Babka
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Beata Rakowska jako redaktorka
Marian Czerski jako poseł Pierdzimąka
Aleksander Sobiszewski jako poseł Czopek

O_odcinku

“Średni odcinek z lekkim wskazaniem na dobry. Może częściowo dlatego, że tematyka mi nie odpowiadała. Ale po prostu mało okazji do śmiania się. W zasadzie dobra była tylko kłótnia między posłami w telewizji. Cała ta akcja z oskarżeniami o donosicielstwo w czasach PRL była głupia i nieśmieszna. Tekst Babki o zgniłym owocu też jakby naciągany i słaby w porównaniu do jej pseudobiblijnych cytatów ze starszych odcinków (m. in. do tekstu o małym i wielkim pasożycie z odc. “Druga Młodość”). 6/10”
~paździoch91

“Bardzo dobry odcinek. Na plus szczucie Boczka psem, trzęsąca się ręka Boczka podczas nalewania wódki, upici Ferdek i Boczek oraz Paździoch pod drzwiami Ferdka, rozmowa w kuchni i zaznaczenie wódki szminką, program w telewizji, lista Mariana na drzwiach od kibla, scena ze wszystkimi w salonie, palenie teczek i końcówka. 8/10”
~Pollen99Max

“Bardzo dobry odcinek. Poza zakończeniem wszystkie sceny na plus. Dobre teksty, Paździoch plujący na Boczka, występ Babki i Edzia świetne. Zakończenie niewątpliwie zniszczyło całość, ale jest dobrze. Stawiam 9/10.”
~Brady

Teks

“Panie, nie trzęś się tak, bo alkohol pan marnujesz!”
~Ferdek

“Olalala bamba!”
~Boczek

“Jakie kwity, co ty pierdzielisz?”
~Halina