243 Boczny tor

Opis_odc

Ferdek zauważa, że ludzie z jego otoczenia nie odnoszą się do niego z szacunkiem, zachowują się jakby wcale nie istniał. Kiepski postanawia udowodnić, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

243

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 14.03.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Mariusz Kiljan jako mężczyzna I
Jacek Grondowy jako mężczyzna II

O_odcinku

“Bardzo dobry odcinek. Fajne były sceny z robotnikami: “Dawaj Stasiu karwasz barabasz”. Dobry był teks Ferdka: “Wam się wszystkim oczy otworzą, jak mnie się zamkną”. Na plus jeszcze scena jak Ferdek wywiesił swój nekrolog i jego słowa jak zobaczył reakcję sąsiadów: “Menda”, “Świnia”. Oraz niezłe zakończenie. Ocena 9/10.”
~Czak Noris

“Bardzo dobry odcinek. Na plus Halina odkurzająca salon, Mariolka robiąca sobie parówkę, wynoszenie gratów z korytarza, niepowiadomienie Ferdka o podpisywaniu listy, rozmowa w sypialni, Boczek nie zamykający klapy od kibla, wszyscy olewający zebranie Ferdka, wstawianie roślinności do korytarza, pisanie nekrologu Ferdka, reakcja innych na śmierć Ferdka i końcówka. 8/10”
~Pollen99Max

“Dobry odcinek z dużą ilością śmiesznych tekstów. Najbardziej podobały mnie się rozmowy Ferdka z Mariolą oraz scena z nekrologiem na korytarzu. Nie podobało mnie się zachowanie Ferdka, jak w nowszych odcinkach, darł się. 8/10.”
~mocny full 22

Teks

“Panie, z panem się gada jak z dupą w nocy.”
~robotnik

“Ojciec, ja ci radzę – wyluzuj kitę i odpuść sobie.”
~Mariola

“Jakie kurde firany, zabranie jest obowiązkowe!”
~Ferdek