245 Wesołych świąt

Opis_odc

Marian Paździoch mówi Ferdkowi, że jego ulubionymi świętami są Boże Narodzenie, a szczególnie Wigilia, ponieważ wtedy jego żona Helena jest miła i mu nie dokucza ani nie dogryza. Ferdek postanawia, że spróbuje tej samej metody wypróbować na swojej żonie.

245

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 21.03.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa

O_odcinku

“Bardzo dobry odcinek oglądałem go 100 razy i za każdym razem śmieszy mnie jeszcze bardziej . Zgodzę się z PontifexMaximus, że odcinek jest letnio-bożonarodzeniowy i można go oglądać niezależnie od pory roku . Jak dla mnie w tym odcinku najlepszy był Paździoch i Boczek którzy mieli Wigilię co miesiąc ale nudziły mnie kłótnie pomiędzy Ferdkiem a Haliną ale ogólnie odcinek w porządku 8/10 :mrgreen:”
~Adam908

“Nadal uważam, że odcinek był rewelacyjny, przynajmniej jeśli chodzi o fabułę i dialogi. Najlepsza była kolęda w wykonaniu Boczka z “w mordę jeża” i tekst o słomie.
Niestety, muszę obniżyć ocenę, gdyż od tego sezonu (a dokładniej, od tego odcinka) wprowadzone zostały zmiany na minus: różowy sweterek, klapki i wąsy Ferdka, odmalowany korytarz i kibel, inne śmiechy, inne dźwięki przy przejściach video (to kilka odcinków później).
Daję 8/10 (gdyby ten odcinek był w poprzednim sezonie to byłoby 9/10).”
~paździoch91

“Odcinek najlepszy ze świątecznych choć de facto świąteczny nie był.

Zawsze jak oglądam ten odcinek to sobie myślę co by powiedzieli moi sądziedzi gdybym tak samo robił wigilię w środku lata – z choinką szedł, kolędy głośno śpiewał itp – :lol:”
~Kizior

Teks

“A pan nie wiesz, że Boczek to jest debil?”
~Ferdek

“A słoma może być? To se ją pan wyciąg z butów!”
~Ferdek

“Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz piniędzy.”
~Ferdek