258 Kicha kręcona

Opis_odc

Ferdynand ogląda program kulinarny w telewizji, przez co nachodzi go ochota na zjedzenie mięsa. Głodny, natychmiast zmierza do lodówki, gdzie znajduje się cały zapas żywności Arnolda Boczka, któremu zepsuła się lodówka. Halina zabrania spożywania żywności Boczka, jednak Kiepski nie może się powstrzymać i zjada kiszkę kręconą, w efekcie czego staje przed sądem.

kicha

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 9.05.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Krzysztof Dracz jako inżynier Kozłowski i mecenas
Maciej Kuroń jako Damian Obwarzan
Jerzy Matysiak “Koń” jako Karol Diabełek
Marcin Kobierski jako redaktor Bączek

O_odcinku

“Bardzo dobry odcinek, oczywiście mam na myśli fabułę. Świetna satyra na polską rzeczywistość. Dość dziwne, że dali Draczowi dwie role w tym odcinku, ale i tak wyszło to dobrze. Rozwalił mnie tekst Ferdka “U mnie wszystko jak w szwajcarskim serze” (czy jakoś tak). Programy z Kuroniem niezłe, aczkolwiek ten z odcinka “Ta okropna niedziela” oczywiście o wiele lepszy.
No, i tradycyjnie minus za kolorki, śmiechy i przejścia video. 7/10″
~paździoch91

“Naprawdę dobry odcinek, ciekawa fabuła, dobra 1 scena, to jak Ferdek udawał przed Halinką jaki jest honorowy, a później od razu pobiegł do kuchni, kłótnia Boczka z Haliną w kuchni, a także badanie wykrywaczem kłamstw (co do tego po co były te pytania przed pytaniem o kichę, to myślę, że były potrzebne do tego żeby sprawdzić czy wariograf dobrze działa, no i oczywiście żeby było śmiesznie), pretensje Pażdziocha jak Ferdek siedział w kiblu i rozmowa z adwokatem (śmiesznie siedział i powtarzał “w tym zakresie”). No i śmieszne zakończenie, Obwarzan w więzieniu za to, że Fedkowi poleciała ślina i nie mógl się powstrzymać przed jedzeniem jak oglądął jego program . Na minus tylko tekst Paździocha “Nie udawaj pan Greka, bo nie żyjemy w Grecji, ale w IV Rzeczypospolitej gdzie obecnie panuje Prawo i Sprawiedliwość” i częściowo rozmowa z dziennikarzem. Sam pomysł z tą rozmową był dobry, ale trzeba było się skupić tylko na sprawie kichy, a nie o polityce i dziennikarzach gadać. 8/10″
~Qba

“Świetny odcinek. Na plus robienie smaka Ferdkowi przez program w telewizji, Ferdek, który znalazł kiszkę w lodówce, zeżarcie kiszki przez Ferdka, Boczek skarżący się na brak jego kiszki, podejrzewanie Ferdka, że to on zeżarł kiszkę, redaktor z gazety u Ferdka, Kiepski przy wykrywaczu kłamstw, Dracz jako mecenas i końcówka. 9/10”
~Pollen99Max

Teks

“Kręci ksiądz i białogłowa, co ukręci w mordę schowa.”
~Ferdek

“U mnie Halinka to wszystko w ogóle jest jak w szwajcarskim serze, znaczy zegarku…”
~Ferdek

“Ludzie kochani! Jak Boga kocham, w biały dzień mi kichę zeżarł, panie!”
~Boczek