271 Flaszka niedopitka

Opis_odc

Ferdynanda i Mariana Paździocha zadziwia fakt, że codziennie spotykają pijanego Arnolda Boczka, jednak nie widzą żeby chodził do sklepu w celu kupienia wódki. Wkrótce Paździoch odkrywa tajemnicę skrywaną przez Boczka – flaszkę niedopitkę, która zawsze jest pełna wódki.

271

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 7.11.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek

O_odcinku

Odcinek bardzo dobry, ale nie rewelacyjny. Na plus pijani Boczek, Paździoch i Ferdek, opowieść o Kanie Galilejskiej, piosenki pijackie i zalanie flaszką kamienicy. Było też trochę nudów (np. scena w sypialni) dlatego 8/10.

~Brady

Zdecydowanie jeden z najlepszych odcinków 7. sezonu. Wiele śmiesznych momentów i sytuacji, np. teksty Ferdka typu ”Stanisław Ignacy Miśkiewicz, Pan Mateusz” albo teksty Boczka. Fajnie wyglądało, jak Ferdek na początku odcinka tak niecierpliwie szukał flaszki , a potem ćwiartki, mówiąc Halince, że szuka klapcęgów, a Halinka pokazując ćwiartkę powiedziała ”Ferdziu, a to nie o te klapcęgi chodzi”?
Odcinek 9/10.

~Procjon

taki sobie odcinek. Odcinki, w których Halinka zabraniała Ferdkowi pić napoje alkoholowe bądź je chowała, już były (m. in. “Puste Butle”). W ogóle, gadanie cały odcinek o wódce i PiS-ie (były teksty o Kaczyńskim i Ziobrze) nieszczególnie przypadło mi do gustu.
Było oczywiście kilka śmiesznych tekstów i sytuacji (m. in. “Pan Tadeusz” jako futerał i tłumaczenie Ferdka o Kanie Galilejskiej). Ale to i tak tylko 5/10.

~paździoch91

Teks

Litwo! Dziewczyno moja.

~Ferdek

Stanisław Ignacy Miśkiewicz, Pan Mateusz

~Ferdek

Tadarassa, tadarassa, skacze Boczek obertasa, podskakuje, podskakuje, wódki sobie nie żałuje!

~Boczek