274 Złota rączka

Opis_odc

Kiepski zdobywa na osiedlu miano “złotej rączki”; naprawia Halince kurtkę, wydostaje z potrzasku Boczka i robi wiele innych, pożytecznych rzeczy. Z pewną prośbą przychodzi do niego również Paździoch: chce, by ten naprawił pewien stary przedmiot odziedziczony po jego niedawno zmarłej babce.

274

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 28.11.2007

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Ewa Skibińska jako kobieta

O_odcinku

” Odcinek jest pełen zabawnych scen.
Świetna jest reakcja Mariana, na zadowoloną Helenę, gdy Ferdek wypowiada słowa “Jak otworzyć chcesz komórkę, wsadzaj bracie druta w dziurkę”.
Świetnie wyszło “Helena, nie kompromisuj się”. Do tego jeszcze ta mimika Mariana i Heleny.
Do tego jeszcze jak Ferdek powstrzymywał Paździocha przed “rozdupceniem” i powiedział “Panie Marian Paździochu Janusz panie”.Ta scena gdy Ferdek stale go powstrzymuje przypomniała mi scenę w kuchni z odcinka, w którym w kamienicy miał znajdować się skarb i Ferdek chciał rozwalić w kuchni kafelki, żeby znaleźć mapę, a Halinka go powstrzymywała.
~Janusz

” Odcinek całkiem niezły i ciekawy, ale zakończenie z tym filmem jak dla mnie bez sensu. Mogli dalej ciągnąć temat napraw/wynalazków a nie dawać zakończenie ni z gruchy, ni z pietruchy. […]”
~Beny1997

“Bardzo fajna gra Ferdka, jego zachowanie bardzo dobre, najbardziej utkwił mi ten gest poruszania palcami ;d;d. Ferdek jako złota rączka to wspaniały pomysł, przecież wszyscy wiemy że on zawsze miał mnóstwo wynalazków więc wie o co się rozchodzi. Scena pod kiblem- poezja “Panie nie za tą kulkę pan ciągniesz!” :D. No i parę tekstów śmiesznych było np: “Malinowska to ma dupę jak betoniara”

Niestety nie podobała mi się ostatnia scena, tego niby porno. Zupełnie nie pasuje i nie było się z czego uśmiać więc przez tą scenę 9/10″
~rasrev

Teks

“Ja rozdupcam!”
~Paździoch

“Gdy otworzyć chcesz komórkę, wsadzaj bracie druta w dziurkę.”
~Ferdek

“Oj Halińcia, ty ostatnio w biedrach przybrałaś jak Wisła pod Kielcami.”
~Ferdek