282 Mamut

Opis_odc

Halina ma już dość lenistwa Ferdynanda i stawia mu ultimatum – albo znajdzie pracę, albo spotkają się u adwokata. Kiepska podejmuje radykalne środki i chowa przed mężem jedzenie. Jakiś czas później Ferdynand dowiaduje się, czym zajmowali się w przeszłości jego sąsiedzi – Marian Paździoch i Arnold Boczek.

282

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 26.03.2008

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Zbigniew Szymczyk jako akompaniator
Aleksandra Neji jako dziewczynka
Patryk Stysiak jako chłopiec
Ewelina Lesiak jako kobieta z morza
Urszula Bogucka, Kacper Wydmański, Maciej Tobiasz jako dzieci w muzeum

O_odcinku

Okił pożegnał się ze ŚWK średnim, ale raczej na plus odcinkiem. Najlepsze momenty to scena łóżkowa, opieprzanie Boczka przez Ferdka, scena w kuchni, ”co pan tak siedzisz jak biskup po konklawe” , ”rzygałem dalej niż widziałem” HAHA, opieprzanie Ferdka przez Halinę i końcówka. Ale słabe opowiadanie Boczka i Paździocha (choc kawałek o uratowaniu dziewczyny i końcówka opowieści niezła), reklama Polsatu, i tak jak wcześniej poprzednicy napisali trochę odcinek zerżnięty z ”Firmy” obniżają ocenę ”Mamutowi”. 6,5/10.

~mocny full 22

Słaby odcinek i zarazem najgorszy w reżyserii Okiła Khamidova. Na plus śmieszne teksty Ferdka, Boczek zawijający kiełbasę w dyplom, występ Edzia listonosza i koncówka. Na minsu sporo nudów, głupie historie sąsiadów, zerżnięcie pomysłu ze starszych odcinków i masa wkurzających zachowań Halinki. 4/10

~Pollen99Max

Odcinek dobry, fabuła może i powtórzona ale wykonanie mi się podobało. Niezłe opowieści Boczka i Paździocha, chociaż sztucznie zrobiona ta latarnia, można było przecież użyć prawdziwych zdjęć. Zakończenie też na plus, Ferdek wkońcu może zarobić i się nie narobić No i występ Edzia, chociaż krótki. Oceniam 8/10

~Bimberman

Teks

Rzygałem dalej niż widziałem.

~Paździoch

Rzuciła się na mnie zmuszając do odbycia szeregu wyuzdanych, upokarzających czynności seksualnych, w wyniku których nie miałem siły zapalić latarni, w wyniku których rozbił się szwedzki tankowiec.

~Paździoch

Nie dotykać eksponata!

~Ferdek