304 Piwniczka

Opis_odc

Marian Paździoch pod wpływem swojej żony postanawia jej uciec. Zabiera ze sobą Ferdka w tajemnicze miejsce – na cmentarz. Sąsiad z góry – Boczek wszystko kontroluje i porusza się za nimi. Okazuje się, że w jednym z grobów Paździoch ma swoją piwniczkę.

304

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 10.12.2008

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Marek Pyś jako strażnik

O_odcinku

”Moim zdaniem jeden z najlepszych odcinków wyreżyserowanych przez Yokę. Według mnie też najlepszy z 9. sezonu. Te sceny w greenboxie aż tak bardzo mi nie przeszkadzały, a wręcz wyszły twórcom bardzo dobrze.
”Panie Paździoch, a co pan będziesz tu robił do końca życia?”
”Dokładnie to co pan panie Ferdku – nic”.”
~Procjon

”Całkiem przyzwoity odcinek. Można się było trochę pośmiać, głównie z wykiwania Paździochowej przez męża. Na plus też to, że Ferdek z Paździochem współpracowali i dyskryminowali Boczka.
Minus za sceny z Haliną (choć dobre też było jak Ferdek opowiadał o krypcie Paździocha a ta powiedziała, że to delirium) i za dużą ilość greenboksów. 5/10”
~paździoch91

”Pierwsza scena bardzo fajna, jak Paździoch mówił “Hiena ludzka”. Dobre było jak Ferdek komara zabił i scena z Boczkiem opowiadającym o budowaniu schronu przez Paździocha. Dobre też jak Paździoch se zrobił mieszkanie w grobie i Boczek chciał tam wejść. “Paszoł won no bo psem poszczuje”, “No jak co to morda w kubeł i bul bul”, “Pstryk i fik”, “Tam se w grobie normalnie wódkie piją”, “Dawaj dziada”.
7/10”
~Marcelo

Teks

”Paździoch: Panie Ferdku zmiana planu, znikam tu i teraz. Będziesz pan świadkiem jak biegłem ulicą i nagle z mostu wskoczyłem do Odry.
Ferdek: Ale panie, przecie ciała będą szukać.
Paździoch: No i gówno znajdą. Ryby mnie zeżarły i bul bul.”
~Rozmowa między Paździochem, a Ferdkiem.

“Tam se w grobie normalnie wódkie piją!”
~Boczek

”Bo nas kobiety wpędziły do grobu!”
~Ferdek