315 Dance macabre

Opis_odc

Sąsiedzi źle się wyrażają o prezesie Kozłowskim. Nagle do drzwi Kiepskich puka Paździoch i oznajmia Ferdkowi, że prezes kupił sobie nowego Mercedesa za nieuczciwie zarobione pieniądze kosztem społeczeństwa.

315

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 4.11.2009

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski

O_odcinku

“Odcinek średni ale warty uwagi za względu na swoje przesłanie. Podobna fabuła była już w odcinkach “Zbrodnia i kara” oraz “Morfeusz” ale jednak w tamtych odcinkach chodziło o trochę inne sprawy. Tutaj mieliśmy dobry pomysł – ukazanie, jak fałszywie ludzie żałują po śmierci znienawidzonych przez nich osób. Trochę jednak zepsuta realizacja, bo można było wycisnąć więcej (więcej śmiesznych tekstów, bardziej naturalna reakcja bohaterów gdy się dowiedzieli, że Kozłowski jednak żyje). 5/10″
~paździoch91

“Wg mnie nie najlepszy odcinek. Nie za bardzo lubię prezesa Kozłowskiego i odcinek jemu poświęcony mnie nie zachwycił. Jedyne co podobało mi się w tym odcinku to np. ,że Ferdek mówił do Kozłowskiego:”Witam panie prezesie pana zdrowie piję” ,a później:”A żeby cię szlak trafił”. I jak wszyscy go nie lubili ,a jak dowiedzieli się o jego śmierci to Ferdek mówił ,że to był jego bliski kolega i jak później się okazało ,że to inny Kozłowski nie żyje, a Boczek, Paździoch i Ferdek znowu na niego przeklinali.
W ogóle co to za pomysł był żeby odcinek poświęcić Kozłowskiemu. 🙄
Ocena:4/10-głównie za śmieszne teksty i trio Paździoch, Boczek i Ferdek. :-/”
~Matt

“Świetny odcinek! Najlepszy w sezonie! Dobra gra Gałły, świetne sceny z Boczkiem, napis na masce, scena pod sklepem, wymyślanie tekstu na pogrzeb, wejście i pożyczenie Euro-złącza Kozłowskiego, ochrzanianie go ponownie. Daję z czystym sumieniem 10/10 ;-)”
~Ferdek K

Teks

“Żeby tego su**nsyna szlag trafił.”
~Paździoch

“Muzyczkę se włączył, będzie tańczył zasraniec.”
~Ferdek

“Kozłowski, ty ch*ju złamany.”
~Boczek