317 Nienagrodzony

Opis_odc

Ferdek w gazecie zauważa swojego kolegę z podstawówki – Bednarczyka, który został nagrodzony orderem. Kiepski nie może tego zrozumieć, ponieważ w podstawówce nie mógł rozwiązać najprostszych działań. Uważa, że to on powinien zostać nagrodzony. Sąsiedzi postanawiają zrobić zebranie i porozmawiać o Ferdku, który stwarza niebezpieczeństwa. Wymyślają plotkę, że Ferdek został nagrodzony.

317

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 18.11.2009

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Beata Rakowska jako redaktorka
Katarzyna Skoniecka jako aktorka
Dariusz Juzyszyn jako oprawca
Ferdynand Matysik jako profesor
Piotr Pręgowski jako Bednarczyk
Przemysław Łaba jako młody Bednarczyk
Halina Rasiakówna jako nauczycielka
Grzegorz Ziębicki jako mały Ferdek
Daniel Wieleba jako Gonzo

O_odcinku

“Odcinek słaby. Na plus gra Mariolki i jej teksty “Ojciec dodzwonił się do radia”. Dobre było jak Ferdek wyzywał ludzi w radio, oraz jak wspominał szkołę. Paździochowie na plus jak zwykle. Reszta niestety na minus. Pręgowski znów denerwował. Gdyby zakończenie było sensowne dałbym 6/10, ale że było głupie i niezrozumiałe “Bo za późno” moja ocena to naciągane 5/10.”
~Brady

“Moja pierwsza ocena była chyba zbyt pochopna. Odcinek ogólnie jest słaby ale na pewno nie beznadziejny. Przede wszystkim, porusza dość istotny problem bezsensowności tych wszystkich różnorodnych gali i nagród. Największym minusem odcinka jest wkurzające zachowanie Ferdka. Można było jednak bardziej urozmaicić scenariusz. Inne minusy to film w telewizji na cały ekran (pierwszy raz) i te wstawki w postaci wspomnienia i snu Ferdka. Dawniej stosowano takie chwyty rzadko, niestety za Yoki stały się normą. 3/10”
~paździoch91

“Słabo, słabo. Dlaczego Ferdek tak od razu zaatakował Paździocha na korytarzu? Byle szybciej? Końcowa scena też bezsensowna. 3/10.”
~Lędzic

Teks

“Pocałujta misia w dupę!”
~Bednarczyk

“Bednarczyk! Nie kręć się jak gówno w przeręblu!”
~Nauczycielka

“Ukradli mi kalosze, nasrali do altanki.”
~Paździoch