320 Konflikt pokoleń

Opis_odc

Ferdek jest poddenerwowany zachowaniem Marioli w stosunku do niego. Postanawia się przyjrzeć co robi: z kim wychodzi, gdzie i o której wraca. Zaczyna ją wychowywać.

320

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 9.12.2009

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Sebastian Stankiewicz jako Robert
Marta Chodorowska jako młoda Halina
Jakub Kamieński jako Tadzik
Juliusz Rodziewicz jako ksiądz
Katarzyna Sobiszewska i Krzysztof Jerzak jako aktorzy Butoh
Michał Litwiniec jako Lenon
Marek Kocot jako Jajo
Maciej Prusak jako Apacz

O_odcinku

”Bardzo słaby odcinek. Zacznę od tego, że odgrzewany kotlet, bo temat wzięty z odcinka “Bara Bara”. Tyle, że tamten odcinek był śmieszny i sympatyczny a ten sztuczny i nudny. Bardzo dużo greenboksów, wspomnień, opowieści a bardzo mało akcji. Do tego jeszcze niepasująca muzyka i efekty komputerowe (sposób w jaki pojawiali się i znikali członkowie zespołu muzycznego). Oprócz tego, wkurzał mnie ten chłopak Mariolki z obserwatorium i tradycyjnie naburmuszony i drący ryja Ferdek.
Niewiele śmiesznych tekstów – tylko ten o “Zbrodni i Karze” (“jak ten młody bierze siekierę i rozdupca łeb tej starej” czy jakoś tak), pomyłka słów “obserwatorium” i “prosektorium” i mendowatość Paździocha (choć trochę też pieprzył bez sensu). 2/10”
~paździoch91

”Ten odcinek był tragiczny. Tak jak napisał paździoch91, zaczyna dominować sztuczność, brak śmiesznych dialogów no i gburowata postawa Ferdka.”
~krzys133

”Jak zobaczyłem stopy Mariolki, to o mało nie zwymiotowałem. Początek dobry, zakończenie też, ale reszta żenująca. Fajny był ten organista i najlepiej grali Ferdek z Paździochem.”
~Miuosh

Teks

“Jak ten młody bierze siekierę i rozdupca łeb tej starej.”
~chłopak Marioli

“Prosektorium.”
~Ferdek

”Co ojciec? Sahara? To idź na wielbłąda i jedź do Stasia.”
~Mariola