323 Urodziny

Opis_odc

60. urodziny Ferdka. Solenizant od rana obdarowywany jest prezentami. Najbardziej podoba mu się prezent od Mariolki i dąży do tego, aby wszystkie inne wyglądały właśnie tak. Ferdek zamierza zorganizować huczne przyjęcie z dużą ilością alkoholu. Goście wiedzą co w trawie piszczy i nie zapominają o prezentach w postaci kolejnych butelek wódki. Łącznie ilość skrzynek pełnych tego napoju wynosi 60 sztuk, czyli tyle ile solenizant ma lat.

 323

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 3.03.2010

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski

O_odcinku

“Nawet całkiem całkiem ten odcinek. To znaczy, może nie był super rewelacyjny ale byłem nastawiony na coś gorszego. Wystąpił Edzio i nawet miał jakiś rymowany tekst. Poza tym, bohaterowie grali dość naturalnie, byli wyluzowani. Fabuła ciekawa i sensowna a nie jakieś dziwadło, jak “Niestabilność” czy “Skowyt”. Nie było żadnych wspomnień, wyobrażeń, retrospekcji, greenboksów (poza sklepem monopolowym ale to krótka scena).
Ogólnie oceniam 8/10. Choć może być tak (obym się mylił), że dali na początek najlepszy odcinek serii a kolejne będą idiotyczne na miarę “Niestabilności”.
Inna sprawa to kwestie techniczne. I tu niestety gorzej. Zauważyłem, że coś pokombinowali przy przejściach video.
~paździoch91

“Jak na premierowy odcinek był bardzo bardzo dobry Śmieszne sytuacje i teksty, a do tego przyzwoita gra głównych aktorów. Nawet Halinka mnie mniej wkurzała niż kiedyś….Ferdek końcu wyluzowany i śmieszny, a zakończenie właśnie takie jak powinno być Wielki plus za udział Edzia i jego rymowanki, których nie słyszeliśmy od trzech sezonów i dobry występ kOzłowskiego….Odcinek o wiele lepszy od “Bilansu Kwartalnego” i myślę, że możemy spodziewać się naprawdę przyzwoitej serii….”
~Kanalia

“Jak sceptycznie podchodzę do produkcji nowych odcinków, tak ten premierowy Patricka Yoki mogę ocenić 6,5/10. Bardzo dobry odcinek, przede wszystkim niezła gra aktorów.
Nawiązując do Ryszarda Kotys to widać już, że się coraz bardziej starzeje jednak jak na jego wiek to można mu pozazdrości, zaś Bohdan Smoleń widać, że jest strasznie schorowany, słychać to zwłaszcza po jego głosie. Życzę mu dużo zdrowia, i by mógł dalej swoją grą zaszczycać kamienicę przy ulicy ćwiartki 3/4.”
~locka

Teks

“-Panie Kozłowski, 2 skrzynki wódki?
-A niech się pani nie martwi, trzecią mam jeszcze w bagażniku.”
~dialog Haliny i Kozłowskiego

“Widzę, że jest z pana chłopak śląski : w dupie szeroki a w barach wąski.”
~Paździoch

“Czyś ty oszalał człowieku?! Przecież tobie się normalnie tęczówka od oka odklei jak ty to wszystko wychlasz.”
~Halina