328 Dwa tysiące dwanaście

Opis_odc

Po wizycie w kinie na filmie katastroficznym, Paździoch zaczyna wierzyć w nadchodzący koniec świata. W obliczu zagłady postanawia pozbyć się wszystkiego, założyć worek pokutny i żyć o chlebie i wodzie. Stopniowo również inni mieszkańcy kamienicy zaczynają wierzyć w nadejście kataklizmu.

328

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 7.04.2010

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
i inni

O_odcinku

” Nie było tak źle, 4/10. Zakończenie nawet ok. Oczywiście musiało być nawiązanie do polityki (afera hazardowa) i ten głupi tekst Halinki: “Boże widzisz i nie grzmisz” i trzask. ;/
Z Ferdka zrobili najinteligentniejszą postać, jako jedyny nie wierzył w koniec świata i się z tego śmiał. W innych odcinkach to samo.”
~GoogleBoot

” Jedyne co bylo smieszne w tym odcinku to jak ferdek czytal gazete a na niej bylo napisane: “Zwyrodnialec nauczył psa przeklinać”. Denerwowala mnie znowu Mariolka kiedy Premier do niej pomachał a ona zaczela sie podniecac i zachowywac sie jak debilka.
2/10″
~youngwolf

” Słabiutki oj słabiutki odcinek…Jedyne co przypadło mi do gustu to wbiegnięcie Boczka do Paździocha i Paszoł won, relacja Paździochowej i napis na gazecie (napisy, które notabene potrafią być zabawne). Całość oceniam na 3/10″
~Kamilovsky

Teks

“Boga się menda boi, pieniędzy się tyle nakradł, że fiskus go teraz za dupę weźmie.”
~Ferdek

“Srebrzysty księżyc na niebie, a ja nie mogę spać. Więc biorę papier do ręki i idę na pole… Srebrzysty księżyc…”
~Ferdek

“Panie, co pan sterczysz jak widły w gnoju?”
~Ferdek