331 Cały ten jazz

Opis_odc

Ferdek i Boczek znajdują w piwnicy stary saksofon. Okazuje się, że jest on własnością Paździocha, który kiedyś był znanym w Polsce i na świecie jazzmanem. Sąsiedzi postanawiają założyć zespół. Do zespołu należy również Edzio.

331

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 5.05.2010

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Wojciech Skibiński jako Koszałkowski
Beata Łanowiecka jako Dżezabel

O_odcinku

“Taki sobie odcinek. Było kilka śmiesznych tekstów i sytuacji ale ogólnie odcinek przynudzał. O muzyce już wcześniej było (m. in. “Kantry Kurde”), poza tym, nie podobała mi się retrospekcja z tą dziewczyną, której Paździoch grał i to, że pojawiła się kolejna wersja przeszłości Paździocha (innym razem był latarnikiem). Zakończenie nie było tragiczne. 4/10″
~paździoch91

“Nawet dobry odcinek. Było dużo pozytywnych motywów, typu: kradzież ogórów przez Boczka, nie przeszkadzające greenboxy, końcowa piosenka, gra na garnkach i rozbicie talerzy, wypicie wódki przez Paździocha, teksty Paździochowej oraz, najważniejsze, występ Edzia. Na minus zachowanie Ferdka i Haliny (przede wszystkim tekst “ty glucie!”), gafa z uciszaniem Paździocha (może Halina była pijana, a Ferdek powinien jej to upomnić 😉 ) oraz taniec tej murzynki.

Ten odcinek miał dużo nawiązań do starych odcinków, co w dzisiejszej rzeczywistości byłoby nie do wykonania. Temu odcinkowi wystawiam ocenę 7/10 😉 .”
~Pollen99Max

“Świetny odcinek! 😀 Na minus jedynie retrospekcja Paździocha z tańczącą czarnoskórą kobietą na greenboxowej plaży. Na plus cała reszta czyli dobra gra Grabowskiego, dobra fabuła – pomysł, dużo Boczka, dużo Paździocha, DUŻO EDZIA! Występ Koszałkowskiego i końcówka z piosenką na weselu. Uśmiałem się, dam 9/10 ;-)”
~Ferdek K

Teks

“Marian, zaraz ci wsadzę tę trąbę w dupę i zatrąbię!”
~Helena

“Ty od 30 lat improwizujesz.”
~Halinka

“Ale żem się spachał, ciężka ta basetla.”
~Boczek