354 Tryptyk dolnośląski część II Cyc i Pupcia

Opis_odc

Pewnego dnia Waldek przychodzi do swoich rodziców i przedstawia im swoją narzeczoną, Jolasię, inaczej Pupcię. Mówi im, że ma zamiar się z nią wkrótce ożenić, bo jest bardzo w niej zakochany. Ferdek nie jest zadowolony z pomysłu syna, gdyż twierdzi, że ona nie jest w nim zakochana, tylko chodzi jej o pieniądze przywiezione z Ameryki.

354

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 9.03.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia

O_odcinku

“Muszę przyznać iż ów odcinek jest najlepszym odcinkiem za czasów Yoki.
Niektórzy tu biadolą na temat, że kompozycja serialu powinna być jak za Okiła czyli Ferdek trzyma bardziej sztamę z Waldkiem, a dla mnie ten motyw już dawno się wyczerpał.
Co do poziomu odcinka śmiesznych scen nie brakuje. Choćby ta z Paździochem na korytarzu jest genialna. Plus dla ekipy za małą ilość greenboxów w tych dwóch odcinkach.
Ocena 7/10”
~locka

“Nieco lepszy od poprzedniego. Ale dalej dobrze nie jest. Taki średni odcinek – momentami niezły, momentami słaby.
Na plus: pierwsza scena w salonie (w klimacie starych dobrych Kiepskich ), gra Żukowskiego (nie gra idealnie ale i tak lepiej niż w 4. sezonie), nieco lepsza gra Grabowskiego (zwłaszcza przy pierwszej rozmowie z Waldkiem) i Kipiel-Sztuki.
Na minus: mało ciekawy scenariusz, scena z Boczkiem i “wypierdzielaj”, greenboks pokazujący fasadę kamienicy od zewnątrz, laptop (niby Kiepscy tacy biedni…), scena z Paździochami (co ona niby miała wnieść?), amerykańskie teksty Waldka.
Jeśli chodzi o Pupcię, to nie wypadła najlepiej, ale bałem się, że może być gorzej.
5/10
Zobaczymy, jakie odcinki będą po Tryptyku… ”
~paździoch91

“Świetny odcinek! Dzisiaj sobie go przypomniałem i nieźle się uśmiałem. Cała masa śmiesznych tekstów i sytuacji, dobra gra aktorów, rewelacja!
Pamiętam jak pierwszy raz oglądałem ten odcinek, to pomyslałem sobie, że starzy Kiepscy wracają! Dopiero kolejny odcinek sprowadził mnie na ziemię. Jedyny minus jaki dostrzegam w tym odcinku to Jolaśka. Gdyby nie ona to spokojnie dałbym dychę a tak ocenę obniżam.
8/10.”
~Kazik151

Teks

“No zobacz, proszę Halinka. Proszę cię bardzo, popatrz jak twój synalek, prawda przepieprza pieniądze na taksówki. A ty mu ostatnio skarpetki cerujesz!”
~Ferdek

“Ty mi tu po murzyńsku nie pierdziel!”
~Ferdek

“Gówno w dupie w betoniarce, kurde w dupie. Nie, no wódki muszę się napić, bo mnie tutaj rozczepię.”
~Ferdek