367 Zima leśnych ludzi

Opis_odc

Konflikt małżeński między Haliną i Ferdkiem jest bardzo silny. Kiepski postanawia się wyprowadzić. W przygotowaniach do opuszczenia domu pomaga mu Waldek. Poszukując miejsca dla siebie, Ferdek trafia do lasu. Tam spotyka Paździocha, który także uciekł od żony i zamieszkał w domku na drzewie.

367

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 14.09.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Zdzisława Doroszew jako zakonnica
O_odcinku

“Nic ciekawego, nuuuuda, jedynie końcówka na lekki uśmiech.
Kiepscy zawsze byli serialem energicznym, żywiołowym dziejącym się za dnia, a teraz takie zadumanie, jesień życia, dużo nocy mało dnia, mało młodych czy też epizodycznych postaci. Pomysły zbyt proste, mało abstrakcyjne )
4/10″
~myst7

“Znowu cienizna. Nie było co prawda żadnych wkurzających scen, ale odcinek po prostu przynudzał. Fabuła zerżnięta z odcinka “Piwniczka” a jeśli wziąć pod uwagę kłótnie Ferdka z Haliną, to pewnie z wielu innych. Zresztą, ile można jeszcze w kółko to samo wałkować? Te dyskusje Ferdka z żoną w nowych odcinkach powtarzają się jak zacięta płyta… Do tego idiotyczne filozofie i nawiązania do Biblii… No i znowu jakieś 60-70% odcinka z greenboksie. A po grze Grabowskiego widać, że już mu się nie chce. Nieliczne okazje do śmiechu. 3/10″
~paździoch91

“Super odcinek, najbardziej wkurzyła mnie muzyka z tego odcinka(pewnie Mirowskiego), ogólnie jak na dzisiejsze odcinki to 6.5/10, jak na cały serial 5/10.
Greenboxy też dość dobre(choć nie super). na początku nudził, po reklamach było coraz lepiej, aż do sceny z borsukiem-najgorsza scena, a właściwie jej fragment.
Szczerze mówiąc oczekiwałem tandety. :-P”
~ruter

Teks

“Dyńka.”
~Waldek

“Faluss.”
~Ferdek

“Brakuje mi tak kogoś solidnie opierdzielić.”
~Helena