368 Trzystu

Opis_odc

Ferdek jest w złym nastroju, ponieważ wstydzi się polskich autostrad. Pod kiblem spotyka Paździocha, który jest tego samego zdania. W nocy do Ferdka przychodzi prezes Kozłowski, który zabiera go do pracy przy autostradach. Prezes przedstawia całej grupie Inżyniera Karwowskiego. Wszyscy ruszają do pracy nad autostradą, która w ciągu dwóch tygodni powinna zostać zakończona.

368

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 21.09.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Krzysztof Dracz jako działacz partyjny
Beata Rakowska jako redaktorka
Andrzej Kopiczyński jako inżynier Karwowski
Roman Kłosowski jako Maliniak
Dako Burenjargaz jako Chińczyk
Michał Kitlinski jako kamerzysta
Katarzyna Helisz i Michał Boruch jako tańcząca para

O_odcinku

“Mam nadzieję, że ta seria ŚWK będzie jednak ostatnią… Tego już nie da się oglądać. Mnóstwo scen w greenboksie, brak normalnych przejść między scenami, pieprzenie o niczym i kompletny brak humoru. Może i twórcy zdobyli się na jakieś wywody dotyczące przyczyn problemów z budową A2 ale zrobienie z tego śmiesznego odcinka sitcomu już ich niestety przerasta. Okropnie się wynudziłem. Niby Maliniak miał jakieś śmieszne teksty ale widać, że to wszystko na siłę robione i aktorom nic się nie chce. Poza tym, konstrukcja i przesłanie odcinka trochę podobne do “Krótkiego dnia pracy”.
Ten odcinek, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, pochodzi już z partii nagrywanej latem. Niestety, poprawa nie nastąpiła i wszystkie trzy dotychczasowe odcinki 14 serii prezentują ten sam denny poziom.”
1/10
~paździoch91

“Bardzo fajna fabuła i pomysł, lecz za dużo greenboxów, dobrze, że chociaż pierwsza część odcinka była w kamienicy; bardzo dobra gra Paździocha i Badury. Również na plus Karwowski i Maliniak. Odcinek, jak dla mnie, gorszy troszeczkę od poprzedniego, ale nie był zły 😉 Jak już dali te greenboxy, to mogli się bardziej postarać, bo wiało tandetą. Nawet gra Jolaśki była ok, tylko jej śmiech mi się nie podoba. Również Halinka się zmieniła – według mnie na gorsze (chodzi mi o charakter). Za mało Waldusia, Boczka i Mariolki, chociaż Mariolka nie przypadła mi do gustu w tym odcinku. Mam mieszane uczucia, co do Ferdka. Jego postać nie była najgorsza tu, ale nie najlepsza… Oczywiście na wieeelki plus pokazanie telewizora na końcu oraz gra Paździochowej <3”

~dul.

Chyba jeden z najgłupszych odcinków jaki oglądałem, po prostu beznadzieja 😐
Na plus wg mnie tylko ten stary telewizor Okił i teksty Paździochowej. Ogólnie, to cały odcinek bez sensu, można było się w pewnym momencie zagubić, bo to wszystko kupy się nie trzymało Scena w lesie – WTF?! Zakończenie idiotyczne…. 1/10 😥

~Yascarr

Teks

“Ooo Chińczyk.”
~Redaktorka

“Bo w budownictwie jest taka zasada, jeden coś spieprzy, a drugi naprawia.”
~Maliniak

“Panie Maliniak, ja nie wiedziałem, że pan jesteś wierzący.”
~Ferdek