370 Myszy i ludzie

Opis_odc

Ferdek widzi w domu szczura. Halina twierdzi, że to zwidy i skutek nadużywania przez Ferdka alkoholu. Kiepski ma całkowity zakaz picia. Wkrótce Halina wyjeżdża na strajk do Warszawy. W tym czasie Ferdek zauważa coraz więcej szczurów. Badura uświadamia go, że zwiększona ilość szczurów i ich złośliwa działalność nie jest przypadkiem.

370

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 5.10.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Lech Dyblik jako Badura
Beata Rakowska jako redaktorka
Jerzy Cnota jako emeryt
Marek Pyś jako szczur
Juliusz Rodziewicz jako Rogaś
Elżbieta Jarosik jako kucharka
Jerzy Matysiak jako złomiarz

O_odcinku

“Odcinek mocno taki sobie, aczkolwiek w porównaniu z poprzednimi nieco lepszy. Na plus niewątpliwie pierwsza połowa odcinka: wesoły Ferdek, ukrywanie piwa przed Halinką, forma protestu pielęgniarek i Boczek awanturujący się w barze.
Na minus zdecydowanie za dużo greenboksów i innych efektów specjalnych (m. in. ta mysz na końcu), beznadziejna muzyka i ogólnie cała druga połowa odcinka. Ja rozumiem przesłanie tego odcinka ale czy naprawdę trzeba to było przekazać za pomocą jakichś szczurów? 🙄 Nie podobają mi się zupełnie formy przekazu w nowych odcinkach: krytyka komunizmu za pomocą wioski krasnali, refleksje na temat polityki za pomocą szczurów… To chyba robione jest głównie po to by pobawić się greenboksem. Albo po prostu nie ma innych pomysłów na ten serial…
Daję 4/10 ale to głównie za pierwszą część.”
~paździoch91

“Na początku wkurzyło mnie, że czołówka trochę nie nadążała za muzyką może to głupstwo, ale takie rzeczy naprawdę nie powinny się zdarzać. Co do samego odcinka to pierwsza połowa naprawdę niezła, później niestety było gorzej. Dobra scena z Waldusiem i browarkiem, ale tego Waldusia w nowych odcinkach jest zdecydowanie za mało. Czy nie mógł na przykład razem z Ferdkiem i Badurą zejść do tego kanału i rzucić jakimś dobrym tekstem na pewno byłoby śmieszniej. Na plus również strajk Halinki no może oprócz tego, że TV na cały ekran. Niestety mieliśmy znów masakryczną ilość greenboxów, ale to się raczej nie zmieni dopóki reżyser się nie zmieni, a na to się raczej nie zanosi.”
~Ferdas20

“No odcinek taki sobie. Pierwsza połowa była fajna, ale druga to już gorsza. Poco tyle tych zje**nych green boxów. Odcienk jak zwykle o polityce. Może jakieś przesłanie to miało, ale takigo typu przesłania do ŚWK nie pasują. Ale pomimo tego odcinek lepszy od wcześniejszych. Daję 4/10”
~Ferdinando

Teks

“Ooo jaka miła niespodzianka! Z tego dzisiejszego poranka!”
~Ferdek

“Cóż dzisiaj ten Nadrząd nakradł?”
~Ferdek

“Kuźwa.”
~Boczek