371 Turbo Jolanta

Opis_odc

Jolanta postanawia założyć solarium. W przedsięwzięciu pomagają jej Mariola oraz Waldek. Paździoch postanawia im pomóc. By wypromować nowe solarium, Marian zaprasza do niego Krzysztofa Ibisza.

371

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 12.10.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Krzysztof Ibisz jako on sam
Daniel Dyczek jako strażak

O_odcinku

“Poraz kolejny odcinek bardzo dobry. Jolasia nieźle , Mariola słabo jak zawsze. Walduś zagral też nieźle. Jak na niego powinien zagrać dużo lepiej bo grałwiecej niż we wcześniejszych odcinkach. Boczek jak zwykle geniusz i brecht i to przy sklepie i to w solarium z niego oczywiście. Zapiekanki w solarium dobre to bylo. Motywy interesów poraz kolejny i jak zwykle ten biznes rozwalony. Ferdek przed TV w sypialni i z tekstem “poczekaj bo finała se obejrze”. Nie podobała mi sie jedynie gra Halinki i Marioki i Malinowskiej.
7/10 odcinek dobry!“
~Marcelo

“Zaskakująco dobry odcinek! Po przeczytaniu opisu i obejrzeniu pierwszej sceny spodziewałam się g*wna, ale odcinek dał radę. Podobało mi się, że była scena z Ferdkiem oglądającym telewizorek w kiblu(jak w pierwszej serii) oraz scena, w której Walduś mówił “no chodź tatuś zobacz”. Było też dużo śmiesznych sytuacji(zatrzaśnięcie się Boczka i Ibisza), czy tekst Waldka do Boczka, który mnie rozwalił: “E no ściągaj pan gacie” oraz Paździochowej: “Jaki ten Ibisz ładny, a jaki ten Marian przy nim brzydki”. Minusem są niektóre greenboxy, dłużący się początek i niektóre zachowania Jolasi.
4/10 czyli odcinek na poziomie “zimy leśnych ludzi”.“
~karlaine

“Odcinek niezły. Początek wkurzający, drąca się Jolaśka, interes Jolaśki i Paździocha neutralny, zachowanie Boczka niezłe, Ferdek dowiadujący się o interesie na minus, taki zdziadziały, w dawniejszych odcinkach pełno było dawniej interesów Ferdkowych i erosomaństwa w jego domu. Reklama Polsatu na minus. Ferdek oglądający TV w kiblu . Dobra rozmowa Ferdka z Boczkiem ,,panie Ferdku ja muszę na chwilę bo mnie normalnie kręci”. Rozmowa Ferdka z Jolaśką neutralna, ale rozbawiło mnie jak Jolasia powiedziała ,,general agent security”. Boczek ,,o kużwa to tu jakiś kebab będzie” . Filozofia Kozł. nie przypadła mi do gustu. Scena jak Ferdek ogląda TV w sypialni na mały plus. Scena z Boczkiem w solarium – rewelacyjna. 2 scena koło sklepu ,,u Stasia” też dobra. Mariolka: ,,ogłoszenia to wszędzie były nawet w kiblu” Paździoch: ,,ogłoszenia są wszędzie na słupie i na dup*e”. Scena z Ibiszem, jak zatrzaskuje się w solarium też dobra. Paździochowa była przez 10 sek tak pojechała po Marianie że aż bym spadł z krzesła. Ferdek z tym kataklizmem tez mnie rozbawił. Końcówka taka sobie. Normalnie bym dał 8/10 ale w tym odcinku było za dużo Jolaśki, a Ferdek został zepchnięty na drugi plan, więc ocena zniża się o 1 pkt. 7/10.“
~mocny full 22

Teks

“Halincia, ale ja bez Polsata nie wytrzymie!“
~Ferdek

“Francja, elegancja! Rekreacja, cywilizacja!“
~prezes Kozłowski

“Jezusie Chrystusie Nazarejski!“
~Boczek