372 Pożegnanie z Afryką

Opis_odc

Ferdek ogląda w telewizji amerykański film o twardzielach. Na jego podstawie pragnie uświadomić swojemu synowi Waldkowi, jak wygląda i jak się zachowuje prawdziwy, silny mężczyzna. Według Ferdynanda jego syn stał się uzależniony od swojej żony Jolasi. Tymczasem Paździoch ma również problemy z żoną. By być jak najdalej od niej, ucieka do parku, gdzie prowadzi życie jeża.

372

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 19.10.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Krzysztof Dracz jako profesor
Jan Jankowski jako myśliwy
Katarzyna Galica jako dziewczyna
Artur Grochowiecki jako małpa

O_odcinku

“Bardzo słaby odcinek. W cholerę greenboksa, zarówno jako fragmentów filmów i scen w parku. Pozostałe sceny wypełnione pustą gadaniną. Do tego idiotyczne sytuacje jak Paździoch przebierający się za jeża. Jolasi nie znoszę, co już komunikowałem po emisji poprzedniego odcinka. Jedyna dość śmieszna sytuacja to śmiech Boczka.
Naprawdę uważam, że to powinna być ostatnia seria. 2/10”
~paździoch91

“Po opisie odcinka spodziewałem się czegoś lepszego, niestety twórcy niepotrzebnie wszystko komplikują. Starają się chyba stworzyć jakieś wielkie dzieło sztuki, a nie o to w kiepskich chodzi. Kiedyś odcinki były genialne w swojej prostocie i dużo zabawniejsze. W tym odcinku rozśmieszyli mnie tylko Boczek i Helena. Film w TV był głupi i w ogóle nie śmieszny. Na minus także pupcia i gra Halinki, a poza tym tych motywów z Halinką obrażoną na Ferdka jest zdecydowanie za dużo, prawie w każdym odcinku to samo.”
~Ferdas20

“Słabiutko, słabiutko, słabiutko.. Znowu Ferduś występuje jako gburowaty dziad, któremu nic się nie podoba. Poza tym, dużo irytujacej Jolaśki, a pomysł z Jeżem to totalne g*w#o. Gęgają tylko o niczym, próbują dać do odcinka coś śmiesznego, jednak z marnym skutkiem. Nie wspomnę już o tym że nie mogę się już patrzeć na Waldka pantoflarza, stylizowanego w każdym odcinku na Amerykanina, którego ciągle przestawia jego ukochana Pupcia. Moja ocena: 1/10. :mrgreen:
~Sheina

Teks

“Pupciuś to, Pupciuś sro, Pupciuś pierdnie a on leci.”
~Ferdek o Waldku

“O w mordę jeża, pan masz mordę jeża.”
~Boczek o Paździochu

“Przyznam się szczerze, że pierwszy raz piję z jeżem.”
~Ferdek do Paździocha